×

8 skutecznych ćwiczeń na płaski brzuch. Już po miesiącu pracy zobaczysz wyraźną różnicę

Lato trwa w najlepsze i potrwa jeszcze kilka miesięcy. Jeśli jeszcze nie zdążyłaś zadbać o swoją formę, mamy dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia. Poniżej znajdziesz zestaw ćwiczeń, które pomogą Ci wypracować płaski i mocny brzuch. Brzuch, który sprawi, że Twoja pewność siebie wzrośnie i przestaniesz się go wstydzić, jeśli wcześniej miało to miejsce.

Płaski brzuch – o czym musisz pamiętać?

Płaski brzuch z zarysowanymi na nim mięśniami brzucha to pożądany element każdej wysportowanej sylwetki. Aby wypracować sobie taki efekt, zwłaszcza długofalowy, same ćwiczenia jednak nie wystarczą. Niezbędna jest tutaj dobrze zbilansowana dieta, a zwłaszcza deficyt kaloryczny. Dieta i treningi, które wymagają dużo pracy i samozaparcia, jednak satysfakcja, jaka czeka na dalszym etapie tej podróży jest bezcenna.

Kolejnym bardzo istotnym czynnikiem jest odpowiednie nawodnienie – jak się zapewne domyślasz nie chodzi tutaj o nawodnienie kolorowymi napojami czy alkoholem, który zaburza metabolizm. Spróbuj miesiąca detoksu od różnego rodzaju trunków – ustalmy, że wyjątek będzie stanowić lampka czerwonego wina od czasu do czasu, która z pewnością Ci nie zaszkodzi. W konsekwencji szybciej pozbędziesz dodatkowych kilogramów i wyrzeźbisz brzuch. Dodatkowo każdy kolejny dzień rozpoczynaj od szklanki wody z cytryną. Nie stroń także od herbat ziołowych czy świeżo wyciskanych soków.

Jeśli chcesz mieć płaski brzuch, wprowadź w swoje życie także regularne treningi cardio. 30-45 minutowe sesje na rowerku stacjonarnym czy szybkiego marszu będą idealnym rozwiązaniem.

Daj sobie miesiąc czasu. Miesiąc czasu poświęć również na ćwiczenia, którymi dzielimy się poniżej. Efekty z pewnością przyjdą!

Ćwiczenia na płaski i mocny brzuch

Wykonuj każde z poniższych ćwiczeń przez 30 sekund w 3 seriach. Z każdym kolejnym tygodniem wydłużaj czas poświęcony na każde kolejne ćwiczenie o 10 sekund. Powodzenia!

#1 Przyciąganie nóg do klatki piersiowej w leżeniu na plecach

#2 Nożyce pionowe

#3 Wspięcia na dłonie w planku

#4 Nożyce poziome

#5 Scyzoryki

#6 Naprzemienne przyciąganie nóg w podporze przodem

#7 Dynamiczne przysiady

#8 Aktywny plank

Źródła: www.youtube.com

Może Cię zainteresować