Kategorie Aktywność fizyczna / fitnessZdrowie

5 prostych ćwiczeń, które wzmocnią doznania podczas stosunku. W sypialni będzie goręcej!

Oczywiście, seks to rodzaj treningu sam w sobie, ale co zrobić, aby stać się sprawniejszym w sypialni i czerpać ze współżycia jeszcze więcej przyjemności? Niewielkie badanie wykazało, że podczas jednej minuty seksu mężczyźni spalają 4,2 kalorii, podczas gdy kobiety 3,1 kalorii. W przypadku przeciętnej długości stosunku płciowego, trwającego poniżej 20 minut spalamy około 80 kcal. Nie jest to więc trening marzeń. To samo badanie wykazało, że 30 minut na bieżni pozwoliło na spalenie około 276 kalorii w przypadku mężczyzn i 213 u kobiet.

5 prostych ćwiczeń, które wzmocnią doznania podczas stosunku. W sypialni będzie goręcej!
freepik.com

Aby odczuwać podniecenie, twoje ciało angażuje podobne funkcje, jak podczas ćwiczeń. To znaczy, że gdy spocisz się z partnerem w łóżku, twoje serce bije szybciej, ciśnienie krwi, jak i częstość oddechów wzrasta, a mięśnie pracują intensywniej. Regularne treningi zwiększają świadomość ciała, co pokazują badania, a co za tym idzie mogą również zwiększyć wrażenia cielesne podczas współżycia.

5 prostych ćwiczeń, które wzmocnią doznania podczas stosunku. W sypialni będzie goręcej!
freepik.com

Mając to na uwadze, zaproponujemy Ci trening, w którym możesz udoskonalać pracę kluczowych dla współżycia mięśni, aby czerpać z seksu więcej przyjemności. Ustaw minutnik na 20-30 minut i zacznij trening!

5 prostych ćwiczeń, które wzmocnią doznania podczas stosunku. W sypialni będzie goręcej!
freepik.com

Jak wykonać każde ćwiczenie?

1. Plank

To ćwiczenie buduje mięśnie wokół brzucha, pleców i miednicy – czyli w miejscach, które bardzo intensywnie działają podczas stosunku.

Zacznij od pozycji jak do pompki, ale przedramiona powinny być przyklejone do podłogi. Stopy rozstaw na szerokość barków. Utrzymuj napięte mięśnie pleców oraz brzucha, a także pośladków, aby utrzymać stabilną postawę.

To ćwiczenie możesz wykonać tuż przed uprawianiem seksu. Jedno z badań wykazało, że ćwiczenia zaraz przed aktywnością seksualną poprawiają pobudzenie kobiet przyjmujących leki przeciwdepresyjne.

2. Wznosy bioder

Wznosy bioder nie tylko wzmacniają mięśnie dna miednicy, które są szczególnie ważne jeżeli chodzi o aspekt seksualny, ale także mobilizują do działania mięśnie pośladków i ścięgna, dzięki czemu miłosne pchnięcia będą jeszcze mocniejsze.

Połóż się na ziemi i zegnij kolana rozstawione na szerokość bioder, Ręce połóż wzdłuż tułowia i wypchnij biodra w górę mocno napinając pośladki.

3. Przysiad z podskokiem

Pragniesz większej wytrzymałości podczas igraszek w sypialni? Trening interwałowy o wysokiej intensywności Ci to da. Dzięki temu ćwiczeniu Twoje ciało będzie gotowe na doznania nie z tej ziemi. Przysiad z podskokiem to świetne ćwiczenie, jeśli chodzi o zwiększenie tętna, a także poprawia siłę i stabilizuje nogi.

Stań z nogami rozstawionymi na szerokości bioder, wykonaj przysiad i natychmiast wyskocz w górę. Powtarzaj ćwiczenie bez przerwy 15-20 razy.

4. Mięśnie Kegla

To ćwiczenie wzmacnia tzw. mięśnie Kegla, czyli te mięśnie, które odpowiadają za intensywne odczucia podczas współżycia. Badacze przyjrzeli się 176 kobietom w wieku około 37 lat i odkryli, że orgazmy i podniecenie są związane z pracą mięśni dna miednicy.

Aby skutecznie wykonywać trening mięśni Kegla, musisz najpierw znaleźć ich lokalizację. Najprostszym sposobem, aby to zrobić, jest przerwanie strumienia moczu podczas siusiania. Mięśnie, które umożliwiają tę czynność to te, które będziesz ćwiczyć.

Spróbuj kontrolować te mięśnie i naprężaj je przez 10 sekund, a następnie rozluźnij na następne 10 sekund. Aby uzyskać najlepsze wyniki, ćwicz mięśnie Kegla trzy razy dziennie po 10 powtórzeń.

5. Gołębia poza

To ćwiczenie pozwala na głębokie rozciągnięcie w pachwinie, biodrach i pośladkach, zwiększając elastyczność obręczy dolnej. Po prostu: lepsze rozciągnięcie równa się lepszemu współżyciu.

Zacznij od pozycji na czworakach. Przyłóż prawe kolano z przodu i połóż je za prawym nadgarstkiem. Drugą nogę wyciągnij w tył i postaraj się wykonać skłon tułowia do kolana znajdującego się z przodu ciała. Twoja miednica powinna być skierowana do ziemi. Podczas tego ćwiczenia nie rób nic na siłę, aby nie doszło do urazu.