Kategorie Zdrowie

6 prostych ćwiczeń, które zdradził mi fizjoterapeuta. Atak rwy kulszowej ustąpi w kilka minut!

Wiele osób wie, jak nieprzyjemny jest ból nerwu kulszowego. Co dziwne, regularne chodzenie jest jednym z czynników zwiększających chorobowość nerwu kulszowego. Jednak jest też kilka dobrych wiadomości – rwa kulszowa może zostać wyleczona bez interwencji chirurgicznej w ponad 75% przypadków!

6 prostych ćwiczeń, które zdradził mi fizjoterapeuta. Atak rwy kulszowej ustąpi w kilka minut!
google.pl

Jednym ze skutecznych sposobów na osiągnięcie tego jest kilka całkiem prostych w wykonaniu ćwiczeń

Poznaj kilka technik, by przynieść sobie ulgę. Dla Twojej wygody zostały podzielone na 3 efektywne zestawy.

Zestaw numer #1

W tym zestawie zebraliśmy wszystkie ćwiczenia, które powinny być wykonywane podczas leżenia.

Połóż matę do jogi lub koc na płaskiej powierzchni. Zamknij wszystkie okna i drzwi, aby nie było przeciągów i upewnij się, że w pokoju nie jest zimno.

Ćwiczenie 1

Leżąc na plecach, ugnij kolana. Podnieś prawą nogę i umieść prawą kostkę na lewym udzie. Owiń palce dłoni wokół tylnej części lewego uda i przyciągnij je do swojego ciała. Nie podnoś głowy z podłogi. Pozostań w tej pozycji przez co najmniej 30 sekund. Powtórz ćwiczenie 2-3 razy na każdej nodze.

 

Ćwiczenie 2

Aby wykonać następne ćwiczenie, połóż się na plecach i połóż dłonie wzdłuż ciała. Zegnij kolana i unieś nogi, jak pokazano na powyższym obrazku. Podnieś i opuść je 5 razy.

 

Ćwiczenie 3

Do ostatniego ćwiczenia w tym zestawie potrzebujesz piłki tenisowej. Weź piłkę i połóż się na niej, umieszczając ją pod pośladkiem. Delikatnie poruszaj się, aby znaleźć ból w pośladku. Możesz nacisnąć go ostrożnie przez 30-60 sekund, rozluźniając ciało. Roluj piłkę w górę i w dół blisko bolącego obszaru. Następnie przejdź do następnego bolesnego punktu. Podczas walcowania należy unikać obszaru kręgosłupa i natychmiast się zatrzymać, jeśli wystąpi ostry ból. Powtarzaj to ćwiczenie 1-2 razy dziennie przez 5-10 minut.

 

Zestaw ćwiczeń numer #2

Ten zestaw zawiera ćwiczenia w pozycji siedzącej.

Ćwiczenie 1

Usiądź na podłodze i zegnij nogi, trzymając je przed sobą. Opierając się na lewej nodze, przesuń prawą nogę, aby znalazła się na lewym udzie, z nogą jeszcze zgiętą. Wyprostuj prawą rękę i opuść ją na podłogę. Zegnij lewą rękę na łokciu i połóż ją na prawym kolanie. Delikatnie przekręć głowę i ciało w prawo. Przytrzymaj tę pozycję przez 30 sekund. Powtórz z lewą nogą.

Ćwiczenie 2

Do tego ćwiczenia potrzebne będzie krzesło. Siedząc na krześle, połóż lewą kostkę na prawym kolanie. Ostrożnie pochyl się do przodu, trzymając plecy prosto, nie zaokrąglając ich. Trzymaj tę pozycję przez 10 oddechów. Powtórz ćwiczenie 5 razy dla każdej nogi.

 

Zestaw ćwiczeń numer #3

Ostatni zestaw składa się z ćwiczeń w pozycji stojącej.

Ćwiczenie 1

Umieść jedną stopę na podwyższonej powierzchni. Nogi i palce powinny być proste. Delikatnie rozciągnij się w kierunku nogi tak blisko, jak to możliwe, aż poczujesz opór w udzie. Staraj się nie podnosić uda podniesionej nogi wyżej podczas rozciągania. Przytrzymaj tę pozycję przez 30 sekund. Powtórz ćwiczenie 2-3 razy na każdej nodze.

Embed from Getty Images

Jak radzicie sobie z rwa kulszową? Czy znasz jakieś inne ćwiczenia lub sztuczki do radzenia sobie z bólem nerwu kulszowego? podziel się nimi w komentarzu na Facebooku!

Źródło: brightside.me | Fotografie: brightside.me, www.Instagram.com | Miniatura wpisu: google.com