Kategorie Zdrowie

Zdrowy chłopak doznaje paraliżu po szczepieniu przeciwko HPV. Niedługo później umiera

Od momentu wprowadzenia, szczepionka przeciwko wirusowi HPV zyskała dużo negatywnych opinii, a nawet przydomek najbardziej „niebezpiecznej szczepionki”. Oczywiście owe pogłoski są poparte faktami, a wiele dzieci i młodych dorosłych zostało poszkodowanych przez skutki uboczne stosowania szczepionki. W tym przypadku doprowadziło to nawet do śmierci.

Zdrowy chłopak doznaje paraliżu po szczepieniu przeciwko HPV. Niedługo później umiera
youtube.com

Colton Berrett zastał poważnie poszkodowany z powodu zastosowania szczepionki przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego. Skutki uboczne zastosowanego specyfiku doprowadziły również do jego przedwczesnej śmierci.

Zdrowy chłopak doznaje paraliżu po szczepieniu przeciwko HPV. Niedługo później umiera
youtube.com

Historia Coltona zwróciła na siebie uwagę mediów, a on i jego rodzina skorzystali z tej okazji, aby uświadomić ludzi, z jakimi konsekwencjami wiąże się stosowanie tej szczepionki. Po jego śmierci wydano następujące oświadczenie:

Colton Berrett był aktywnym, poszukującym przygód, kochającym zabawę nastolatkiem. Uwielbiał szaleć na świeżym powietrzu, jeździł na motocrossie i spędzał dużo czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Kilka lat temu otrzymał szczepionkę przeciwko HPV, która zmieniła jego życie na zawsze. Był hospitalizowany od miesięcy i otrzymywał stałą opiekę, aby pomóc normalnie funkcjonować. W wyniku zastosowania szczepionki doszło do zapalenia rdzenia kręgowego i paraliżu. Chłopak musiał od nowa nauczyć się chodzić, a także wykonywać codzienne czynności w zupełnie inny sposób, ponieważ nigdy nie odzyskał pełnej sprawności funkcjonowania płuc, szyi i prawego ramienia. Był podłączony do maszyny umożliwiającej wentylację płuc, która pomagała mu w oddychaniu każdego dnia.

Colton nie pozwolił, by ograniczenia spowodowane szczepionką nie pozwoliły mu cieszyć się życiem. Udzielił wywiadu, w którym wypowiedział się na temat swoich doświadczeń i rozpowszechnił informacje o niebezpiecznych związanych ze szczepieniem przeciwko HPV.

Zdrowy chłopak doznaje paraliżu po szczepieniu przeciwko HPV. Niedługo później umiera
youtube.com

Odbiorcami materiały stali się ludzie na całym świecie. Niestety spustoszenia, do jakich doszło w organizmie młodego chłopaka doprowadziły do jego nagłej śmierci.

Szczepionka przeciwko HPV, zwana Gardasil, była odpowiedzialna za wystąpienie skutków ubocznych u wielu dzieci. Szczepionka może powodować ciężkie obrażenia prowadzące do utraty przytomności i drgawek, które mogą trwale uszkodzić mózg. Gardasil zyskał taki rozgłos, że wielu lekarzy faktycznie odwraca się od pomysłu szczepienia. Jednym z nich jest dr Lucija Tomljenovic:

Gdy spojrzymy na niezależne badania, które nie są sponsorowane przez producentów szczepionek, pojawiają się wątpliwości. Kilka raportów dokumentuje stwardnienie rozsiane i zapalenie mózgu, obserwowane u odbiorców szczepionek. Fakt, że badania sponsorowane przez producentów nie identyfikują powstałych problemów z zastosowaniem szczepionki, niekoniecznie oznacza, że ​​jest ona bezpieczna.