Kategorie UrodaZdrowieZęby

Co zrobić, żeby mieć białe zęby bez wydawania dużych pieniędzy?

Marzenie o białych zębach towarzyszy nam od stuleci, a choć często utożsamiane jest z pragnieniem typowym dla kobiet, również panowie przyznają, że stan ich uzębienia często jest powodem frustracji. Czy jednak o białych zębach mogą myśleć jedynie osoby, które poddają się drogim zabiegom w gabinetach stomatologicznych?

Co zrobić, by mieć białe zęby – sztuka szczotkowania

Bardzo często sami skazujemy się na brak białych zębów i olśniewającego uśmiechu. Co charakterystyczne, dzieje się tak nawet pomimo tego, że jesteśmy przekonani o naszej eksperckiej wiedzy z zakresu pielęgnacji jamy ustnej. Jeśli więc zastanawiamy się nad tym, co zrobić, by mieć białe zęby, w pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na sposób ich szczotkowania. Pomocne może okazać się przestrzeganie kilku zaleceń.

  1. Szczotkowanie zębów dwa razy dziennie to absolutne minimum, naprawdę dobry efekt daje bowiem wykonanie tej czynności również po obiedzie.
  2. Czas trwania mycia zębów nie powinien być krótszy niż dwie minuty.
  3. Zęby powinny być szczotkowane z wykorzystaniem miękkiej szczoteczki, choć o naprawdę satysfakcjonujących rezultatach możemy mówić jedynie wówczas, gdy sięgniemy po szczoteczkę elektryczną.

Co zrobić, aby mieć białe zęby – w poszukiwaniu pasty idealnej

Jeśli poszukujemy odpowiedzi na pytanie o to, co zrobić, żeby mieć białe zęby w jeden dzień, możemy odetchnąć z ulgą. Jeszcze nie tak dawno słyszeliśmy przecież, że nie ma mowy o takim rozwiązaniu, teraz zaś dowiadujemy się, że nasze problemy może, przynajmniej na chwilę, rozwiązać pasta wybielająca. Co zrobić, żeby mieć białe zęby bez wydawania dużych pieniędzy? W pierwszej kolejności powinniśmy poszukać na rynku najbardziej efektywnego rozwiązania.

co zrobić żeby mieć białe zęby

Oczywiście, nie każda pasta do zębów obiecująca ich wybielanie, jest w stanie wywiązać się z tej deklaracji. W pierwszej kolejności powinniśmy więc zwracać uwagę nie n treść haseł reklamowych, ale na jej skład. Nie wierzmy przy tym „sekretnym składnikom”. Powody do optymizmu możemy mieć już wówczas, gdy producent poinformuje nas o obecności w paście tlenku wapnia i sody oczyszczonej. Pamiętajmy też, że rozwiązań najbardziej wartościowych należy poszukiwać w aptece.

A co z błyskawicznym efektem? Hitem ostatnich miesięcy są pasty wybielające, które obiecują efekt już po pierwszym użyciu. Oczywiście, ma on charakter jedynie krótkotrwały, wybielanie jest bowiem zasługą specjalnego proszka przyklejającego się do powierzchni zębów, efekt może jednak okazać się wystarczający, jeśli chcemy olśniewać uśmiechem na randce lub podczas spotkania z kontrahentem. Jest to zatem idealne rozwiązanie dla osób, które chcą wiedzieć, co zrobić, żeby mieć białe zęby w 1 dzień.

Co zrobić, żeby mieć białe zęby – domowe sposoby

Osoby, które nie wiedzą, co zrobić, aby mieć białe zęby, bardzo często zapominają o tym, że w walce z przebarwieniami pomóc może zmiana nawyków żywieniowych. To, co jemy i pijemy, ma wpływ nie tylko na nasze samopoczucie i zdrowie, ale również na jakość naszego uśmiechu, groźna potrafi być przy tym nie tylko kawa i herbata, ale również czerwone wino oraz sok z czarnej porzeczki. Co zrobić, żeby mieć białe zęby bez wydawania dużych pieniędzy? Zmiana nawyków żywieniowych może nam w tym pomóc.

Oczywiście, nie oznacza to wcale, że jesteśmy skazani na picie wody źródlanej, jeśli jednak istnieje taka możliwość, starajmy się sięgać po jaśniejsze wersje naszych ulubionych napojów. Często już w ten sposób można zmniejszyć widoczność przebarwień i poczuć się pewniej. Jeśli więc próbujemy odpowiedzieć na pytanie o to, co zrobić, by mieć białe zęby, zanim zajrzymy do gabinetu stomatologa – zerknijmy do lodówki!

Fotografie: pixabay.com