×

Cierpisz z powodu wrzodów żołądka? Gotu Kola pomoże

Gotu Kola brzmi dość egzotycznie, ale właściwości tej rośliny w naszym kraju znane są już od dawna. Poprawia funkcjonowanie organizmu, wspomaga pracę mózgu i zapobiega chorobom nowotworowym, hamując rozwój wolnych rodników.

źródło: canva

źródło: canva

Przyśpiesza gojenie wrzodów żołądka

Polska nazwa tej rośliny to wąkrota azjatycka. Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Hong Kongu wykazały, że Gotu Kola jest naturalnym wspomagaczem gojenia się wrzodów żołądka. Przyjmowanie ekstraktów z wąkrota powoduje zmniejszenie powierzchni wrzodów żołądka w zaledwie 3-7 dni. Ponadto zapobiega również powstawaniu tego schorzenia w przyszłości.

Przepis na napar z Gotu Kola (wąkrota azjatyckiego)

Przy zapobieganiu wrzodom –

Będziesz potrzebował:
– szklankę wrzątku,
– 1 łyżeczkę suszu wąkrota azjatyckiego,

Przygotowanie:
Napar sporządzić jak zwykłą herbatę. Jedną łyżeczkę suszu zalać wrzątkiem. Parzyć przez około 10 minut. Napar najlepiej spożywać przed posiłkiem min.2 razy dziennie.

Przy leczeniu wrzodów –
Będziesz potrzebował:
– mały garnek,
– 2 łyżeczki suszu Gotu Kola,
– 1 szklankę wody,

Przygotowanie:
2 łyżeczki suszu wsypać do garnka i zalać szklanką wody. Gotować na małym ogniu od 4 do 5 minut. Wyłączyć gaz i odstawić do przestygnięcia. Pić ciepły napar chwilę przed posiłkiem 3 razy dziennie.

źródło: canva

źródło: canva

Właściwości wąkrota azjatyckiego

Wykazano, że regularne przyjmowanie ekstraktu z wąkrota azjatyckiego ma pozytywny wpływ na pamięć oraz zmniejszenie stanów depresyjnych. Dzieję się to za sprawą zwiększenia powstawania nowych komórek układu nerwowego. Ponadto wzmacnia naczynia krwionośne i reguluje pracę układu sercowo-naczyniowego. Działa również oczyszczająco i zmiękczająco na skórę.

Źródła: wybieram-zdrowie.com

Może Cię zainteresować