Kategorie OdżywianieZdrowie

4 zmiany, które zajdą w Twoim organizmie, kiedy zaczniesz pić szklankę wody na pusty żołądek

Woda jest niezbędna do życia, a badania przeprowadzone przez Harvard wykazują, że Amerykanie nie piją jej wystarczająco dużo, co może prowadzić do wielu problemów w tym zaburzeń koncentracji, bólu mięśni i nieświeżego oddechu.

Zaleca się, aby osoba, która waży średnio 70 kilogramów, piła około 4 litry wody dziennie. A ci, którzy są bardziej aktywni lub spożywają dużo słonych potraw lub piją dużo kawy, powinni pić jeszcze więcej wody. Nie czekaj aż zachce Ci się pić. Traktuj to jak oddychanie.

Najlepiej byłoby, gdybyśmy pili ciepłą wodę na czczo. Oto pięć korzyści z picia filiżanki gorącej wody zamiast szklanki wody z lodem.

fb_image_2105690

1. Metabolizm

Wypicie filiżanki ciepłej wody pobudza do działania i pomaga spalić tkankę tłuszczową. Jeśli sama woda Ci nie odpowiada, możesz dodać do niej cytrynę.

2. Bóle menstruacyjne

Pomaga rozluźnić mięśnie i uspokaja. Dzięki temu nie będziesz czuć dyskomfortu i lepiej zniesiesz te ciężkie dni.

3. Dobra kondycja

Dzięki piciu regularnie ciepłej wody będziesz skutecznie walczyć z infekcjami. „Ciepła woda poprawia krążenie i rozpuszcza śluz w zatokach i gardle ” – powiedział dr Michael Wald, dyrektor Nutritional Integrated Services.

4. Trawienie

Ciepła woda oczyszcza jelita i żołądek i do tego usuwa toksyny z organizmu. A gdy będziesz ją pić regularnie na czczo każdego ranka, nie będziesz narzekać na zaparcia.

5. Detoks

Odtruwa organizm. Podnosi temperaturę ciała i zwiększa wydzielanie potu, pomagając w naturalny sposób pozbyć się zanieczyszczeń.

Źródło: remedydaily.com | Fotografie: TairA / Shutterstock