Kategorie CiałoUroda

Fascynujące i ciekawe fakty o ciąży. Pokazują, że ciało kobiety jest perfekcyjne

Ciekawe fakty o ciąży? Proszę bardzo! Każdego dnia rodzi się ponad 350 000 dzieci. Przy tak wielu kobietach w ciąży można założyć, że wszystko, co dotyczy ciąży, jest dobrze znane, ale tak nie jest. Podczas ciąży ciało kobiety ulega wielu zmianom, a niektóre z nich są naprawdę zaskakujące.

Poznaj 7 niesamowitych faktów dotyczących ciąży, które nie są zbyt dobrze znane, ale pokazują, jak cudowne jest ciało kobiety.

#1 Najdłuższa znana ciąża trwała rok i 10 dni

25-letnia kobieta z Los Angeles urodziła dziecko po 375 dniach!

#2 Kobiety w ciąży i nowe matki mogą automatycznie uwalniać mleko, gdy słyszą płacz dziecka (nawet jeśli nie jest to jej własne dziecko)

Uwalnianie mleka matki, zwane odruchem spowalniającym, powoduje uwalnianie hormonu oksytocyny, który stymuluje produkcję mleka. Podczas gdy ssanie przez dziecko jest zwykłym wyzwalaczem, oksytocyna może być również uwalniana z powodu innych bodźców, takich jak patrzenie na zdjęcie swojego dziecka, myślenie o swoim dziecku lub słuchanie dźwięku płaczącego dziecka (nawet gdy dziecko nie jest Twoje).

#3 Macica rozciąga się od wielkości brzoskwini do wielkości arbuza w trakcie ciąży

Wielkość macicy rośnie wykładniczo podczas ciąży. Począwszy od wielkości brzoskwini, rośnie do wielkości papai w drugim trymestrze. W trzecim trymestrze ciąży ostatecznie wzrośnie do wielkości arbuza.

Fascynujące i ciekawe fakty o ciąży. Pokazują, że ciało kobiety jest perfekcyjne
www.canva.com

#4 Podczas ciąży stopy kobiety mogą urosnąć do jednego rozmiaru więcej 

Obrzęk jest normalny podczas ciąży z powodu obecności dodatkowej krwi i płynu w organizmie. Podczas ciąży organizm wytwarza 50% więcej płynu, aby zaspokoić zapotrzebowanie rozwijającego się dziecka. Obrzęk może wystąpić w rękach, twarzy, nogach, kostkach i stopach.

#5 Większość kobiet w czasie ciąży może mieć problemy ze wzrostem włosów

Zmiany hormonalne w czasie ciąży mogą sprawić, że włosy będą rosły szybciej i mniej wypadały. Rosnące włosy mogą być również silniejsze niż te, które możesz mieć. Ponadto włosy mogą nagle pojawić się w niepożądanych miejscach, takich jak twarz, brzuch lub wokół sutków.

#6 Podczas ciąży krew krzepnie szybciej

Aby  zmniejszyć utratę krwi podczas porodu, krew krzepnie szybciej niż zwykle!

#7 Ty i Twoje dziecko możecie kochać to samo jedzenie

Smaki z jedzenia przenoszą się do płynu owodniowego, który jest spożywany przez dziecko w łonie matki. Może to mieć wpływ na preferencje smakowe dziecka, gdy zaczyna jeść pokarm stały.

Fascynujące i ciekawe fakty o ciąży. Pokazują, że ciało kobiety jest perfekcyjne
https://www.instagram.com/p/Bwbx7OWgQu8/

Każda matka będzie miała wyjątkowe doświadczenie związane z ciążą. Więc jakie niesamowite rzeczy odkryłaś lub doświadczyłaś podczas ciąży? Daj nam znać w komentarzach.

Źródło: brightside.me | Fotografie: www.instagram.com