Kategorie Zdrowie

Zaskakujące fakty o seksie w ciąży. Często problem stanowią mężczyźni

Nie wszyscy wiedzą, jak to właściwie jest z seksem podczas ciąży. Można czy jednak nie powinno się go uprawiać? Dziś rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości…

via GIPHY

Wiele kobiet rezygnuje z uprawiania seksu podczas ciąży, a jak się okazuje, nie muszą tego robić!

Oczywiście, jeżeli ginekolog nie widzi przeciwskazań w tym kierunku. Pamiętaj, że warunkiem jest prawidłowy przebieg ciąży! Jeżeli coś jest nie tak, koniecznie skonsultuj się z ginekologiem.

via GIPHY

O seksie podczas ciąży powstało wiele stereotypów, które mocno wbiły się w nasze przeświadczenia. Tymczasem prawda jest zupełnie inna

Wiele osób jest przekonanych, że skrzywdzi w ten sposób swoje nienarodzone dziecko. Wiadomo, że i w tej sytuacji musimy zachować zdrowy rozsądek i unikać niektórych pozycji, a także być delikatnym.

Podczas stosunku, nienarodzone dziecko jest chronione przez mięśnie macicy, błony płodowe i płyn owodniowy

Jak widzisz, nie musicie się niczego obawiać. Jeżeli Twoja ciąża przebiega pomyślnie, możesz cieszyć się intymnymi chwilami ze swoim partnerem.

Często dochodzi do sytuacji, że partnerzy nie są w stanie przyzwyczaić się do nowej sytuacji i nie chcą kochać się ze swoją partnerką. Zapominają, że partnerka może poczuć się odtrącona i niekochana, co wpływa na jej i dziecka samopoczucie. Zaniedbywanie kontaktów cielesnych nie prowadzi do dobrych relacji. Porozmawiajcie wcześniej o tym, jak się czujecie w nowej sytuacji.

via GIPHY

Wiele osób twierdzi, że kobiety w ciąży nie mają ochoty na seks

Nie jest to jednak do końca prawdą. Jeżeli kobieta znosi ciężko ciąże, nie dziwi nikogo fakt, że nie ma ochoty na zbliżenia. Jeżeli jednak wszystko przebiega poprawnie, zdrowa kobieta jak najbardziej może odczuwać popęd seksualny.

A jak było w Twojej sytuacji, gdy byłaś w ciąży?

Źródło: wykop.pl | Fotografie: www.giphy.com | Miniatura wpisu: Instagram.com