×

Nauczycielka w genialny sposób wytłumaczyła uczniom, na czym polegają narodziny dziecka

Jak wytłumaczyć dzieciom, jak wyglądają narodziny dziecka? Cóż, możliwości jest z pewnością sporo. Jedne są mniej, inne bardziej kreatywne. Pomysł pewnej nauczycielki bez wątpienia zalicza się do tej drugiej grupy.

Narodziny dziecka oczami nauczycielki

Brooke Bernal jest nauczycielką wychowania do życia w rodzinie. Do swojej pracy podchodzi z ogromną pasją. Zawsze stara się przekazać wiedzę swoim wychowankom w ciekawy, przystępny i interesujący sposób. Tak było też tym razem.

Aby pokazać dzieciom, jak wyglądają narodziny dziecka, nauczycielka potrzebowała balona, który w tym wyjątkowym eksperymencie pełnił rolę macicy oraz kanału rodnego, i piłeczki pingpongowej symbolizującej dziecko.

Nagranie rozpoczyna się od prezentacji piłeczki i balona. Następnie nauczycielka umieszcza piłeczkę pingpongową w środku balona, po czym nadmuchuje balon i przesuwa „dziecko” w kierunku kanału rodnego. Ucisk na balon symbolizuje skurcze macicy. Podczas skurczów widzimy, jak „dziecko” przesuwa się w kierunku „szyjki macicy”. Następnie „szyjka macicy” rozszerza się na tyle, aby „dziecko” mogło przez nią przejść. Po chwili maleństwo jest już na świecie.

Zwykle tego typu demonstracja nie przeraża moich uczniów, a wręcz przeciwnie… Są zaskoczeni, że piłeczka pingpongowa jest w stanie zmieścić się w balonie, a balon może się aż tak bardzo rozciągnąć i nie pęknąć… Jeszcze nigdy nie doprowadziłam do pęknięcia balonu, czyli pęknięcia macicy. Czasami zdarza się jednak, że piłeczka utknie, a nawet doprowadzi do powstania niewielkiej dziurki. Wtedy mówię uczniom, że nie da się zaplanować porodu. Jest wiele rzeczy, które mogą się zdarzyć, ponieważ poród jest tak nieprzewidywalny… Osobiście czuję i wiem, że tego typu eksperyment trafia do dzieci lepiej niż filmy o narodzinach – tłumaczy nauczycielka

Po tym, jak Brooke podzieliła się wizualizacją porodu z wykorzystaniem balonika i piłeczki, internet dosłownie oszalał. Nagranie nauczycielki wyświetlono miliony razy.

Musisz to zobaczyć!

@brookeebernalMy all time favorite lesson! ##baby ##pregnant ##laboranddelivery ##fyp ##teacher ##teachersoftiktok♬ original sound – Brooke

Źródła: www.buzzfeed.com
Fotografie: www.tiktok.com

Może Cię zainteresować