×

6 częstych chorób, które przeważnie wywołane są przez emocje. Lekarze nie rozpoznają przyczyny

Nasze ciało i kondycja fizyczna dają nam jasne sygnały, co dzieje się z naszymi emocjami. Kiedy nie jesteśmy w stanie uwolnić negatywnych uczuć, może to objawiać się problemami fizycznymi. 

Im bardziej człowiek wyraża swoje emocje, tym mniej choruje.

Sprawdźmy niektóre przyczyny psychologiczne typowych chorób i pomóżmy sobie uniknąć niepotrzebnych problemów zdrowotnych. Gotowy?

#1 Strach – ten stan może powodować alergie i zapalenie skóry

Niektórzy badacze twierdzą, że niektóre typowe stany alergiczne mogą być związane ze zdrowiem psychicznym. Wypryski, wysoka gorączka i astma mogą być spowodowane chorobami psychicznymi. Być może cierpiałeś na alergie przez lata, ale alergen jest nadal nieznany. Wewnętrzne obawy mogą wywołać ten stan.

Objawy astmy i zapalenie skóry można poprawić lub wyleczyć, zmniejszając obciążenie czynnikami psychospołecznymi.

#2 Obsesja – to nieprzyjemne uczucie może być wywołane problemami z wagą

Problemy z wagą mogą być spowodowane i wywołane przez obsesję lub zaabsorbowanie niewielką lub wyimaginowaną wadą. Możesz być zbyt zmartwiony zmarszczkami, małymi piersiami lub innymi częściami ciała.

Dbanie o swoje ciało jest bardzo ważne i oczywiście musimy się nim zająć, ale fanatyzm może prowadzić do niepożądanych lub niebezpiecznych wyników.

#3 Obsesje mogą powodować objawy wielu różnych chorób jednocześnie

Możesz zacząć martwić się poważną chorobą, nawet jeśli nie ma powodu. A potem, po zastanowieniu się nad tym, naprawdę zaczynasz odczuwać objawy w swoim ciele. Może to spowodować obsesję lub utrwalenie. Czasami możemy przeceniać problemy. Ustalanie negatywnych uczuć tylko pogarsza sytuację i sprawia, że ​​choroba staje się bardziej realna.

#4 Konflikt emocjonalny i stres mogą wywoływać zaburzenia trawienia

Nasz żołądek jest kontrolowany przez złożony system. Stres życia może modulować impulsy i powodować niepożądane reakcje wewnątrz niego. Zapalenie żołądka może być spowodowane konfliktem w sferze Twoich uczuć: niemożnością wzięcia odpowiedzialności, dorastania i znalezienia wyjścia z trudnych konfliktów.

Kiedy odmawiamy poznania wewnętrznego konfliktu, schodzi on do fizycznego, aby mózg zwrócił swoją uwagę.

#5 Samokrytyka i obawy mogą powodować bóle głowy i migreny

Samokrytycyzm, niska samoocena i wewnętrzne lęki to wszystkie powody, które mogą sprawić, że będziesz się martwił i stresował przez cały czas.
Możesz czuć się upokorzony, w jakiś sposób niedoceniany i musisz ciężej i ciężej pracować, aby wybaczyć sobie w niektórych chwilach.

W Twojej głowie jest za dużo informacji! Czasami oczekujemy od siebie zbyt wiele, a to może powodować inne problemy fizyczne.

#6 Depresja i lęk mogą powodować choroby serca

Nawracająca depresja i lęk wiążą się ze znacznie zwiększonym ryzykiem choroby wieńcowej serca. Zaburzenia depresyjne mogą również wywoływać zawał.

Możesz być coraz bardziej niespokojny i nerwowy każdego dnia i czuć, że Twoje serce zaczyna bić zbyt szybko. Może to spowodować problemy z sercem.

Co zrobić, aby tego uniknąć?

Odwiedzając lekarzy z powodu objawów fizycznych, ważne jest również, by odwiedzić psychologa, aby znaleźć przyczynę problemu i uzyskać właściwą interwencję terapeutyczną.

Trening medytacji i uważności jest dobrym sposobem na zmniejszenie stresu.

Eksperci twierdzą, że uważność pomaga nam nauczyć się skupiać naszą uwagę. Ważne jest, by nie osądzać siebie i innych ludzi i czasami wyłączać umysł.

Może Cię zainteresować