×

5 powodów, dla których chodzenie bez stanika jest zdrowe. Sprawdź, czy warto go zrzucić

Chociaż wydaje nam się, że chodzenie bez stanika było normalne przez stulecia, a biustonosz to wynalazek XX wieku, jesteśmy w błędzie. Pierwsze biustonosze powstały już w starożytnej Grecji, aby podtrzymywać piersi kobiet, którym wolno było uprawiać sport. Od tamtego czasu wiele się zmieniło pod względem ich wyglądu, używanych materiałów czy sposobu szycia. Jednak obecnie prawie każda kobieta nosi stanik. Dlatego może zaskoczyć Cię fakt, że jego porzucenie jest bardziej korzystne dla zdrowia i wyglądu niż wcześniej sądzono.

<a href=Freepik.com">

Freepik.com

5 powodów, dla których chodzenie bez stanika jest zdrowe:

#1 Poprawi się Twoje krążenie krwi

Jeśli się chwilę zastanowić, to staniki są po prostu mocno opinającymi ubraniami, które ściskają piersi. To z kolei może uciskać naczynia krwionośne i utrudniać krążenie krwi, tak jak każdy inny element ciasnej odzieży.

Chodzenie bez stanika spowoduje oczywiście swobodny przepływ krwi, zapewni zdrowsze piersi i poprawi ogólne funkcjonowanie układu krążenia.

<a href=Freepik.com">

Freepik.com

#2 Będziesz lepiej sypiać

Wiele kobiet nosi stanik również w nocy podczas snu. Jednak nie jest to zdrowy nawyk. Badania pokazują, że wywołuje to spustoszenie w organizmie, wpływając na rytmy okołodobowe.

Porzuć więc stanik przed pójściem spać, a na pewno będziesz mieć mocniejszy sen.

<a href=Freepik.com">

Freepik.com

#3 Możesz zyskać większy rozmiar miseczki

Często nosimy biustonosze typu push-up, ab uwydatnić biust. Jednak okazuje się, że najłatwiejszym sposobem na uzyskanie pełniejszych piersi jest całkowite zrzucenie stanika.

Dzieje się tak, ponieważ gdy piersi naturalnie zwisają, mięśnie piersiowe są zmuszane do działania wbrew grawitacji. W związku z tym, chociaż biust tak naprawdę Ci nie urośnie, to napięte mięśnie sprawią, że będzie on znacznie pełniejszy.

<a href=Freepik.com">

Freepik.com

#4 Twoje piersi staną się bardziej sterczące

Profesor Jean-Denis Rouillon z Uniwersytetu Besançon spędził 15 lat na badaniu anatomii kobiet. Według jego ustaleń, piersi kobiet noszących staniki zwisają średnio o 7 mm więcej niż u kobiet, które ich nie nosiły przez co najmniej rok.

Podobne wyniki przedstawiają również japońskie badania.

<a href=Freepik.com">

Freepik.com

#5 Chodzenie bez stanika poprawi ogólny stan skóry w okolicach piersi

Porzucenie biustonosza może również poprawić zdrowie skóry i mięśni. Dzieje się tak, ponieważ krew lepiej krąży, zwiększa się napięcie mięśni, a pot i brud nie pozostają już uwięzione w pobliżu skóry pod jego materiałem.

Poza tym, regularne noszenie stanika może również powodować miejscowe odbarwienie skóry lub pojawienie się ciemnych plam. Jeśli nie będziesz nosić tego rodzaju bielizny, to nie będziesz mieć z tym problemu.

<a href=Freepik.com">

Freepik.com

6 pewnych sposobów ujędrnienia piersi po utracie wagi

Te argumenty wydają się być rozsądne. Obawiam się jednak, że dotyczą głównie małego i średniego biustu. Posiadaczki piersi w dużych rozmiarach pewnie nawet nie mogą sobie wyobrazić funkcjonowania bez takiej bielizny…

A co Ty uważasz o chodzeniu bez stanika? Może praktykujesz to od lat?

Może Cię zainteresować