×

Niegdyś zdjęcie chorego na nowotwór chłopca obiegło świat. Malec wygrał walkę z chorobą

Kaitlin Burge, matka chłopca, u którego zdiagnozowano raka, opublikowała rozdzierające serce zdjęcie swojego syna. Na fotografii widzimy malca pocieszanego przez starszą siostrę podczas chemioterapii. Cała sytuacja miała miejsce ponad 2 lata temu. Po długiej, wyczerpującej walce o zdrowie, chłopiec czuje się dziś zdecydowanie lepiej. Wygrał walkę z białaczką, a tym samym stał się najlepszym dowodem na to, że mimo bardzo niewielkich szans na przeżycie, zawsze jest nadzieja. Wiara czyni cuda!

To był bardzo trudny czas dla najbliższych dziecka

Był 25 kwiecień 2018 roku, kiedy u 2-letniego Becketta zdiagnozowano ostrą białaczkę limfatyczną. Dni, które przepełnione były zabawą kochającego się rodzeństwa, zamieniły się w dni spędzane razem w sali szpitalnej. Siostra Becketta, Aubrey, która jest o 15 miesięcy starsza od swojego brata, miała 4 lata gdy stan zdrowia chłopca znacznie się pogorszył. To właśnie w tym okresie zostało zrobione zdjęcie, które obiegło i poruszyło jednocześnie cały świat. Zdjęcie, które stało się symbolem wsparcia, ciężkiej batalii, cierpienia, nadziei.

Choroba chłopca sprawiła, że życie najbliższej rodziny wywróciło się do góry nogami. Każdy dawał z siebie wszystko, aby pomóc Beckettowi wierząc, że wspólnie uda im się wygrać z białaczką

Beckett spędził w szpitalu 35 dni. 35 dni bez siostry, która jest jego najlepszą przyjaciółką. Wszystko po to, aby uchronić malca przed wszelkimi infekcjami, które mogłyby być dla niego wyrokiem śmierci. Dziewczynka bardzo tęskniła za bratem. Nie rozumiała, dlaczego nie może się z nim zobaczyć. Wiedziała natomiast, że coś jest nie tak i każdego dnia podkreślała, że bardzo się o niego martwi.

Chłopiec wygrał walkę z rakiem

Walka z rakiem była potwornie trudna. Była usłana wzlotami i upadkami, ale finalnie historia chłopca ma szczęśliwe zakończenie. Po dwóch latach bólu i cierpienia, Beckett wygrał walkę z chorobą i wrócił do szkoły.

Dziś Beckett ma 6 lat, a jego 7-letnia siostra wciąż jest u boku chłopca. Rodzeństwo pielęgnuje nierozerwalną więź. Więź, która wzmocniła się jeszcze bardziej za sprawą choroby malca.

Czy uważasz, że bezwarunkowa miłość Aubrey pomogła Beckettowi w powrocie do zdrowia? My jesteśmy przekonani, że tak!

Rady dla innych

Kaitlin, matka chłopca, podzieliła się kilkoma radami dla osób, które również walczą o życie swoich dzieci. Kobieta radzi, aby nigdy się nie poddawać, nie bać się prosić o pomoc i cieszyć się każdą wspólną chwilą. Dodała również, że choroba to tylko jeden rozdział pięknego, długiego życia.

Źródła: brightside.me
Fotografie: Beckett Strong / Facebook

Może Cię zainteresować