Kategorie Zdrowie

Dzięki chińskiej sztuczce pozbędziesz się bólu głowy i karku. Mistrz zapewnia, że to działa

Uciążliwy ból głowy i karku potrafi odebrać nam smak życia. Jak sobie z nim radzić? Oczywiście można wziąć tabletkę, udać się do fizjoterapeuty lub wykonać kilka pomocnych ćwiczeń. Z pomocą przychodzi tutaj również stara, chińska sztuczka, która w niespełna minutę pozwala pozbyć się uporczywego bólu. Sztuczka, która na pierwszy rzut oka wydaje się być oderwana od rzeczywistości, dlatego tak ważne jest, aby mimo wszystko dać jej szansę i po prostu spróbować.

O nietypowym rozwiązaniu, które ma pomóc nam uporać się z bólem głowy i szyi, mówi mistrz Mu Yuchun, szanowany nauczyciel tradycyjnych chińskich sztuk walki i wyszkolony ekspert w tradycyjnej medycynie chińskiej. Brzmi dumnie, dlatego tym bardziej warto przekonać się na własnej skórze, czy rozwiązania mistrza faktycznie są skuteczne.

Po prostu znajdź te punkty…

Nauczanie mistrza sprowadza się do odnajdywania i wykorzystywania specjalnych punków w naszym ciele, które są połączone z innymi organami i strukturami. Strukturami, przez które możemy wpływać na funkcjonowanie naszego organizmu. Poprzez stymulację wspomnianych punktów możemy nie tylko wpływać na aktualne odczucia, tzn. ból czy ucisk, ale także poprawiać ogólny stan zdrowia.

Większość punków znajduje się na dłoniach, stopach i uszach.

Jak więc uporać się z bólem głowy i karku według chińskiego mistrza? Gdzie szukać odpowiednich na swoim ciele punktów?

Dzięki chińskiej sztuczce pozbędziesz się bólu głowy i karku. Mistrz zapewnia, że to działa
Wikimedia Commons

Dzięki chińskiej sztuczce pozbędziesz się bólu głowy i karku. Mistrz zapewnia, że to działa

Punkt pierwszy

Boli Cię szyja, głowa lub ramię? Poszukaj odpowiedniego punktu na dłoni, który znajduje się on pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym. Nie naciskaj go zbyt mocno. Wystarczy, że będziesz go delikatnie masować okrężnymi ruchami.

Punkt drugi

Alternatywny punkt znajduje się na ramieniu. Nawet jeśli nie naciskasz go mocno, jest to bolesne miejsce. Miejsce, które należy masować ruchem okrężnym.

Niewątpliwą zaletą tych dwóch rozwiązań jest fakt, że możesz skorzystać z nich dosłownie wszędzie. Nie potrzebujesz do tego żadnych leków, osób trzecich czy sporej ilości czasu. Po prostu usiądź, zrelaksuj się i masuj. Powinno pomóc…

Źródła: www.youtube.com
Fotografie: www.youtube.com