×

Chińska sztuczka na zwalczenie bólu głowy i karku. Wystarczy masować te dwa punkty

To starodawna chińska sztuczka pomoże z najcięższym bólem karku, ramienia lub głowy. Już nie będziesz musiał faszerować się lekami przeciwbólowymi. Z pomocą przychodzi tradycyjna medycyna chińska. Warto wypróbować!

Tę metodę przedstawił Mistrz Mu Yuchun, który jest wieloletnim nauczycielem tradycyjnych chińskich sztuk walki oraz ekspertem w dawnej, ludowej medycynie chińskiej. Mężczyzna zapewnia, że dzięki tej sztuczce raz na zawsze uporasz się z silnym bólem różnych części ciała.

źródło:zdrowienapoziomie

źródło:zdrowienapoziomie


Podstawą tej metody jest odnalezienie specjalnych punktów znajdujących się na naszym ciele, które połączone są z różnymi organami i strukturami w orgiazmie.

Dzięki odpowiedniej stymulacji tych punktów możemy uśmierzyć ból głowy, karku czy ramienia, ale także poprawić ogólny stan naszego zdrowia i samopoczucia.

Punkty te możemy znaleźć na dłoniach stopach i uszach. Dziś przedstawimy Wam dwa z nich, które niwelują ból zlokalizowany w okolicach szyi, ramion oraz głowy.

Lokalizacja specjalnych punktów

Pierwszy z punktów znajduje się między kciukiem a palcem wskazujących. Jeżeli odczuwasz ból głowy lub karku powinieneś na nim się skupić. Wystarczy, że drugą dłonią delikatnie zaczniesz masować to miejsce okrężnymi ruchami, a po pewnym czasie odczujesz znaczną ulgę. Następnie zmień stronę i zacznij masować to miejsce w drugiej dłoni.

źródło: zdrowienapoziomie

źródło: zdrowienapoziomie


Natomiast drugi punkt znajduje się w obrębie łokcia. Zlokalizowany jest tuż obok złączeń kości przedramienia i ramienia. To w wyniku jego uderzenia pojawia się nieprzyjemny prąd promieniujący przez całe ramie. Tak jak w poprzednim przypadku masuj go okrężnymi ruchami przez dłuższą chwilę, po czym zmień stronę.
źródło: zdrowienapoziomie

źródło: zdrowienapoziomie


Dużym plusem tej metody jest to, że nie wymaga ona żadnych specjalnych przyrządów i można wykonywać ją wszędzie. Warto wypróbować ją zanim sięgniemy po środki przeciwbólowe.

Źródła: www.zdrowienapoziomie.pl

Może Cię zainteresować