×

Lekarze nie podali jej znieczulenia podczas cesarskiego cięcia. „Czułam jak wbijają mi skalpel”

Poród dla kobiety jest niesamowitym przeżyciem. Na świat przychodzi długo wyczekiwane dziecko i rozpoczyna się nowy etap w jej życiu. W zależności od przebiegu rozwiązania, jedne panie zapamiętują go pozytywnie, inne poród określają mianem najgorszego przeżycia jakiego kiedykolwiek doświadczyły. Do tej drugiej kategorii zdecydowanie zalicza się przypadek Jade.

„Czułam, jak wbijają się w moje ciało skalpelem”

źródło: thesun.uk

źródło: thesun.uk

28-letnia Jade McEwen od razu po porodzie rozpoczęła batalię sądową ze szpitale, w którym lekarze wykonali jej cesarskie cięcie bez znieczulenia. Kobieta ubiegała się o 100 tys. funtów odszkodowania, które po latach udał się jej uzyskać.

Poród odbył się 7 lat temu, jednak Jade pamięta go tak dobrze, jakby to było wczoraj.

źródło: canva

źródło: canva

Okazało się, że jej poród wymaga operacji cesarskiego cięcia w trybie natychmiastowym. Lekarze podali jej znieczulenie, ale nie sprawdzili czy działa.

Podano mi znieczulenie miejscowe, ale nie przeprowadzono żadnego testu sprawdzającego, czy działa. Potem zasłony podniosły się i rozpoczęli operację. Spanikowałam i powiedziałam: „Czuję to”. Czułam, jak wbijają się w moje ciało skalpelem. Było tak, jakby ktoś wbijał we mnie milion igieł. Czułam, że oszaleję. – wspomina Jade

Trauma, która powstała w podświadomości kobiety jest tak silna, że Jade nawet nie myśli o kolejnym dziecku. Co więcej zrezygnowała również z pracy w przedszkolu.

Szpital w którym doszło do tego potwornego incydentu wydał oświadczenie, w którym, przeprasza kobietę za złe doświadczenia jakich doznała.

Jade większą część odszkodowania przeznaczyła na koszty rekonwalescencji związanych z traumatycznym porodem. Kobieta otwarcie mówi, że żadne pieniądze nie są w stanie zrekompensować jej strat w kondycji psychicznej i fizycznej.

Źródła: www.msn.com

Może Cię zainteresować