×

Zdrowa żywność tańsza od niezdrowej! Jest na to 10 sposobów, które supermarkety próbują ukrywać

Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia rozumie, że zdrowe odżywianie jest naprawdę ważne. Skoro czytasz ten artykuł, tak samo było z Tobą. Z czasem przekonujesz się, że fast foody i słodkie przekąski nie są odpowiednie na dłuższą metę. Jednak jedyną Twoją obawą zdrowego odżywiania jest… wysoka cena zdrowych produktów. Czy na prawdę jest się czego bać?

Poniżej znajdziesz 10 sposobów na zdrowe jedzenie bez wydawania wszystkich ciężko zarobionych pieniędzy

Zdrowe jedzenie i niewysoka cena produktów idą w parze. Przekonaj się!

#1 Kupuj mrożonki

Mrożone warzywa mają te same składniki odżywcze co świeże i są zwykle o wiele tańsze. Znajdź swoje ulubione opakowanie i jedz z ryżem, omletem bądź mięsem.

#2 Nowe zastosowanie dla żywności

Jeżeli kupujesz świeże produkty, zawsze staraj się zjeść je dość szybko. Jeżeli już zdarzy Ci się o nich zapomnieć, możesz je jeszcze wykorzystać. Na przykład, nie wyrzucaj brązowych bananów tylko upiecz z nich chleb lub dodaj do koktajlu!

#3 Rozwijaj własne uprawy

Jeśli masz czas, przestrzeń i pragnienie, uprawiaj własne warzywa w domu! Jeżeli mieszkasz w mieszkaniu, pamiętaj, że zawsze możesz wyhodować swoje zioła!

#4 Kupuj artykuły spożywcze w Internecie

Korzystanie z usług online może początkowo kosztować nieco więcej, ale fakt, że nie jesteś w sklepie, może zaoszczędzić trochę pieniędzy, jeśli chodzi o zakupy impulsowe.

via GIPHY

#5 Sporządź plan posiłków

A wraz z nim listę produktów. Jeśli zamierzasz robić zakupy osobiście, zawsze powinieneś mieć przy sobie listę zakupów, która Cie pokieruje. Najlepiej, by zawierała rzeczy potrzebne do przygotowania posiłków, które już zaplanowałeś.

#6 Kupuj dodatkowe produkty, gdy jest na nie sezon – a następnie je zamrażaj

Owoce i warzywa są tańsze, gdy jest na nie sezon. Kupuj więcej i zamrażaj, a będziesz cieszyć się nimi przez cały rok bez konieczności przepłacania.

#7 Kupuj składniki, które będą pełniły podwójną funkcję

Podczas planowania posiłków możesz zaoszczędzić pieniądze, używając jednego rodzaju produktu w wielu potrawach.

#8 Przechowuj ziarna w słoikach

Dzięki umieszczeniu ziaren w przeźroczystych słoikach, będziesz je wszystkie widział, co na pewno skłoni Cię do ich wykorzystania, a tym samym do częstszego gotowania.

#9 Znajdź w pobliżu swojego miejsca zamieszkania targ

W zależności od tego, gdzie mieszkasz, ceny na lokalnym rynku rolników mogą być o wiele lepsze niż w sklepie spożywczym. A produkt jest prawdopodobnie lepszy!

#10 Sprawdź inne sklepy spożywcze

Niektóre sklepy zawierają te same produkty za znacznie niższe ceny. Mogą również mieć nowe rodzaje produktów, których nigdy wcześniej nie próbowałeś!

Zobacz, jakie to proste!

Wystarczy dobra organizacja i zdrowie wraz z oszczędnościami wyjdą Ci na plus. Na pewno sobie poradzisz!

Może Cię zainteresować