Kategorie Dieta i odchudzanieOdżywianieZdrowie

8 znanych celebrytów, którzy zrezygnowali w mięsa na dobre i czują się z tym świetnie

Niezależnie od tego, czy chodzi o dbanie o swoje ciało, ochronę praw zwierząt, ochronę środowiska czy nawet po prostu o ideę spróbowania w życiu czegoś nowego, niektórzy celebryci na dobre zaprzestały spożywania mięsa. Jakby tego było mało, często w dobrej wierze przekonują do zmiany żywienia swoich bliskich i fanów. Które gwiazdy światowego formatu zdecydowały się zmienić swoje nawyki żywieniowe i odstawić mięso na bok? Dlaczego podjęły taką, a nie inną decyzję?

8 znanych celebrytów, którzy zrezygnowali w mięsa na dobre i czują się z tym świetnie

1. Woody Harrelson

Aktor Woody Harrelson jest weganinem. W 2020 roku odegrał główną rolę w filmie dokumentalnym pt. „Kiss the Ground”. Filmie o zmianach klimatycznych i wpływie hodowli zwierząt na glebę. Celem dokumentu było podniesienie świadomości na temat tego, w jaki sposób zmiana nawyków żywienia może pomóc odwrócić szkody, jakie wyrządził naturze człowiek.

Instagram

2. Benedict Cumberbatch

Brytyjski aktor, znany z roli Doktora Strange’a w Marvel Cinematic Universe, otwarcie mówi na temat swoich nawyków żywieniowych opartych na diecie wegańskiej. Cumberbatch nie tylko nie spożywa mięsa, ale także nosi wegańskie buty i ubrania wolne od zwierząt.

Instagram

3. Brad Pitt

Tego pana chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Nie każdy jednak wie, że Brad Pitt nie je mięsa. Podczas rozdania Złotych Globów amerykański aktor powiedział, że jest za dietą wegańską. Jego zdaniem weganizm to styl życia, który może przyjąć każdy, natomiast nie każdy lubi mięso. Brad Pitt dziwi się ludziom, którzy spożywają produkty pochodzenia zwierzęcego, takie jak ryby, których spożycie może powodować nieświeży oddech. Z drugiej zaś strony nie jest oficjalnie wiadomo, czy Brad Pitt w rzeczywistości faktycznie jest weganinem.

Instagram

4. Kate Winslet

Choć Kate Winslet nie jest wegetarianką (nie weganką), uważa, że najlepszym sposobem na zachowanie piękna, zdrowia i młodości jest spożywanie zielonych soków. Według aktorki ogromna ilość zawartych w nich składników odżywczych jest bardzo korzystna dla zdrowia, dlatego jej kuchnia jest zawsze pełna zielonych warzyw i świeżych owoców. Uważa również, że zmiana nawyków żywieniowych jest okazją do większej kreatywności i wykazania się w kuchni.

Instagram

5. Sandra Oh

W 2008 roku aktorka postanowiła spróbować przekonać resztę obsady serialu pt. Chirurdzy na weganizm. W tym celu zabrała swoich kolegów i koleżanki z pracy do restauracji w Hollywood w Kalifornii. W konsekwencji Patrick Dempsey bardzo polubił ciasto czekoladowe wolne od produktów pochodzenia zwierzęcego, podczas gdy Ellen Pompeo regularnie wraca do tego lokalu.

Instagram

6. Mayim Bialik

Aktorka, która zyskała sławę po tym, jak pojawiła się w Teorii wielkiego podrywu, nie tylko prowadzi styl życia wolny od konsumpcji produktów pochodzenia zwierzęcego, ale także wydała książkę z rodzinnymi przepisami pełną wegańskich dań. Nie zapominajmy, że Bialik jest również neurobiologiem. Z zamiłowania do natury opublikowała na YouTube kilka nagrań w celu podniesienia świadomości i szerzenia korzyści płynącej z wegańskiego stylu życia.

Instagram

7. Alec Baldwin

Alec Baldwin jest przekonany, że droga do lepszego życia zaczyna się od wyboru odpowiedniej diety. Aktor wierzy, że wegański styl życia, niesie zbawienny wpływ na otaczające nas środowisko, co powinno być wystarczającym powodem do tego, aby wyeliminować ze swojej diety wszelkiego rodzaju pokarmy pochodzenia zwierzęcego.

Instagram

8. Peter Dinklage

Aktor, który grał Tyriona Lannistera w Grze o Tron, poświęcił się również prawom zwierząt. Był rzecznikiem kampanii PETA, której celem uświadamianie, jak duże znaczenie dla naszego zdrowia i środowiska ma przejście na dietę wegańską.

Instagram

Jak często jesz mięso? A może jesteś na diecie wegetariańskiej lub wegańskiej? Daj znać, jak to wygląda w Twoim przypadku.

Źródła: brightside.me
Fotografie: www.instagram.com