Kategorie Aktywność fizyczna / fitnessZdrowie

Dlaczego boostery treningowe są tak popularne? To warto o nich wiedzieć!

Wśród fanów regularnych wizyt na siłowni zapanowała prawdziwa moda na boostery treningowe, które zdecydowanie nie są jedynie kolejną odżywką, a już na pewno nie mają nic wspólnego ze sterydami. W rzeczywistości w dużej mierze bazują na znanych od tysiącleci właściwościach zdrowotnych określonych roślin i substancji. Sprawdź, co jeszcze warto o nich wiedzieć!

Gwarancja szybszych efektów treningów

Sporym problemem, który potrafi skutecznie zniechęcić do kontynuowania budowania formy, jest brak widocznych efektów treningów. Przyczyną takiej sytuacji może być niewystarczająca ilość testosteronu, który jest hormonem odpowiedzialnym m.in. za tempo przyrostu masy mięśniowej. Boostery testosteronu pomagają zwiększyć produkcję tego hormonu, dzięki czemu możliwe jest szybsze pojawienie się mięśni.

Bardzo ważne jest również przyjmowanie odpowiednio dobranych boosterów treningowych. Sklep Protein Tower oferuje aż cztery rodzaje tego typu produktów: pobudzające, pompujące, uniwersalne i zwiększające wydolność, dzięki czemu każdy trenujący może wybrać booster według własnych potrzeb i celów. Warto również zwrócić uwagę na to, które boostery lepiej przyjmować przed treningiem, a które przyniosą lepsze efekty po wysiłku fizycznym.

Brak negatywnego wpływu na organizm

W produkcji boosterów treningowych wykorzystywane są naturalne składniki. Bardzo często można spotkać w nich znane już od setek lat rośliny o właściwościach zwiększających wydolność czy też stymulujących produkcję testosteronu. Bardzo często w boosterach pojawiają się również niezbędne dla organizmu witaminy czy też inne substancje pochodzenia naturalnego np. L-karnityna, która zwiększa wytrzymałość i przyspiesza procesy regeneracyjne mięśni po treningu.

Boostery treningowe są naturalnymi produktami przyspieszającymi efekty treningów, można zatem przyjmować je bez obaw o negatywny wpływ na organizm. Są pozbawione szkodliwej chemii i mogą być stosowane przez niemalże każdą osobę. Jedynym ograniczeniem może być alergia na składniki danego produktu czy też inne przeciwskazania ze strony lekarza.

Efekty tylko przy regularnym przyjmowaniu, dobrej diecie i odpowiednim treningu

Wśród wielu fanów siłowni nadal panuje błędne przekonanie, że same odżywki, boostery i inne suplementy diety w połączeniu z treningiem w zupełności wystarczą do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Podczas budowania formy należy jednak przede wszystkim zwrócić uwagę na swoją dietę. Powinna być zdrowa, dobrze przemyślana i indywidualnie dopasowana do własnych celów.

Bardzo ważnym elementem budowania formy jest także zdrowy tryb życia, czyli odpowiednia ilość snu, odpoczynek niezbędny dla regeneracji czy też brak używek. Trening powinien być odpowiednio dopasowany do możliwości trenującego oraz do oczekiwanych przez niego efektów. Boostery treningowe mogą pomóc dopiero przy spełnieniu wszystkich wyżej wymienionych warunków i to na dodatek tylko wtedy, jeśli będą przyjmowane regularnie oraz zgodnie z zaleceniami producenta.

Źródła:
Fotografie: fot. materiały prasowe