×

Naturalne sposoby na ból zęba. Pokonasz go w 10 minut!

Ból zęba, to coś, czego prawie każdy z nas doświadczył. Zanim udamy się do dentysty, możemy sobie pomóc załagodzić cierpienie domowymi i naturalnymi sposobami. Poznaj zaufane środki, które załagodzą nieprzyjemną dolegliwość.

Olejek goździkowy

Ma on wiele zalet zdrowotnych, jednak najbardziej znany jest ze zmniejszenia bólu związanego z problemami stomatologicznymi. Goździki są stosowane w medycynie chińskiej jako lekarstwo na odrętwienie nerwów. Jednym z głównych pierwiastków chemicznych przyprawy jest Eugenol, który jest uważany za naturalny środek znieczulający.

Jak używać:

Dodaj 2 krople na wacik i połóż na dotkniętym obszarze, aż ból zaczyna znikać.

Sól morska

Zawiera naturalne właściwości antybakteryjne, które łagodzą objawy bólu zęba wywołanego przez chorobę dziąseł i zabijają bakterie powodujące zakażenie.

Jak używać:

Weź łyżkę wypełnioną solą i wymieszaj w szklance z ciepłą wodą. Płucz gardło aż receptura się skończy.

Torebki z herbaty miętowej

Miętowe torebki z herbatą mogą być stosowane jako tymczasowe rozwiązanie problemu bólu zęba poprzez osłabienie bólu i uspokojenie wrażliwych dziąseł. Ponadto, herbata miętowa obfituje w garbniki – naturalny środek przeciwbakteryjny i przeciwzapalny.

Jak używać:

Weź zużytą torebkę herbaty i pozwól jej ostygnąć, a następnie nałóż ją na dotknięty bólem obszar na pół godziny.

Tymianek

Tymianek to zioło, które pochodzi z rodziny mięty i jest pełne właściwości antybakteryjnych i przeciwbakteryjnych. Co więcej, tymianek jest jednym z kluczowych składników Listerine, ponieważ ma zdolność zabijania zarazków powodujących nieświeży oddech.

Jak używać:

Dodaj 4 krople olejku tymiankowego na wacik, a następnie dodaj 2 krople wody na wierzchu. Nałóż na ząb i trzymaj przez 10 minut.

Czosnek

Ma zdolność zabijania szkodliwych bakterii w jamie ustnej, które powodują powstawanie płytki nazębnej i może działać jako skuteczny środek przeciwbólowy.

Jak używać:

Weź ząbek czosnku i zacznij żuć go po stronie dotkniętego bólem obszaru.

Pamiętaj jednak, że wszystkie te metody są tymczasowe i wizyta u dentysty jest jedynym sposobem poznania przyczyny bólu i trwałego usunięcie problemu.

Może Cię zainteresować