×

Ból zęba okazał się objawem śmiertelnej choroby. „Byłam gotowa zaplanować swój pogrzeb”

Młoda matka udała się z bólem zęba do dentysty. Nie spodziewała się, że to wywróci jej życie do góry nogami. Jak się okazało to, co uważała za zwykły ból zęba, okazało się guzem mózgu.

Lekarz podejrzewał, że przyczyną przedstawionych objawów mogą być nerwobóle

źródło: facebook

źródło: facebook

W kwietniu 2018 roku 29-letnia Emma Webster udała się do dentysty z silnym bólem zęba. Po badaniu dentysta stwierdził, że wymagane będzie leczenie kanałowe. Jednak to nie pomogło i kilka miesięcy później kobieta wróciła do kliniki z kolejnymi, niepokojącymi objawami.

Miałem operację kanału korzeniowego, ale to nie miało żadnego wpływu na odczuwany przeze mnie ból – powiedział Webster. Później zacząłem odczuwać drętwienie w górnej części ust i na czubku nosa.

źródło: facebook

źródło: facebook

Lekarz podejrzewał, że przyczyną przedstawionych objawów mogą być nerwobóle. Jest to przeszywający, palący i często silny ból z powodu podrażnionego lub uszkodzonego nerwu.

Poszłam do lekarza ogólnego, który stwierdził, że mam nerwobóle i dał mi na to leki – dodała. Byłam leczona przez sześć miesięcy, ale to wcale nie pomogło, a moje objawy się nasilały, a ponadto zaczełam niewyraźnie widzieć.

„Byłam gotowa zaplanować mój pogrzeb”

W styczniu 2019 roku kobiecie wykonano badanie rezonansem magnetycznym, które ujawniło, że ma guza mózgu za prawym okiem. Emma od razu pomyślała o swoich bliskich. Na myśl nasuwały się jej czarne myśli, że osierociłaby swojego 7-letniego syna.

źródło: facebook

źródło: facebook

Kiedy się dowiedziałem, w ogóle to do mnie nie docierało. Ciągle myślałam:’Dlaczego ja? Co zrobiłam źle? Nie mogłam też przestać myśleć o Alfie i o tym, co by się z nim stało, gdyby stracił mamę… Powiedziano mi, że to łagodne, ale byłam gotowa zaplanować mój pogrzeb – wspomina Emma

W marcu 2019 roku Emma przeszłą operację, podczas której usunięto 70 proc. guza. Po zabiegu długi czas przebywała w szpitalu ponieważ miała problem z równowagą i odczuwała silne bóle głowy. Dopiero po 8 miesiącach zauważyła poprawę. Kobieta co roku wykonuje skany mózgu w celu monitorowania wzrostu guza.

źródło: facebook

źródło: facebook

Nie mogę uwierzyć, że dotarłam do etapu, w którym nie muszę być w szpitalu. Zamiast tego kupiliśmy nasz nowy dom, za dwa lata biorę ślub, a za 8 tygodni spodziewam się drugiego dziecka.

Źródła: people.com

Może Cię zainteresować