Kategorie Medycyna naturalnaZdrowie

Najczęstsze przyczyny 4 rożnych typów męczącego bólu głowy. Pożegnaj tabletki

Chyba każdy z nas choć raz w życiu doznał bólu głowy. Jest to niestety jeden z głównych powodów złego samopoczucia. Gdy Twój organizm jest zmęczony, niewyspany lub po prostu chory, alarmuje o tym właśnie poprzez ból głowy. Jak więc rozpoznać najczęstsze cztery rodzaje bólu?

To one wskazują cenne informacje o stanie Twojego zdrowia

Mogą informować o nadciśnieniu, problemach z kręgosłupem czy alergii. Naucz się je rozpoznawać!

#1 Napięciowy ból głowy

Objawy: Jest to najbardziej powszechny ból głowy. Odczuwasz stałe napięci wokół głowy, a zwłaszcza w tylnej części i szyi bądź na skroniach.

Przyczyny: Brak snu, zła dieta, wysoki stres, emocje i zbyt duża ilość alkoholu.

Leczenie: Pij herbatę z imbirem, która załagodzi stan zapalny. Możesz wykonywać okłady z lodem, a także olejek z mięty do posmarowania głowy.

#2 Bóle zatok

Objawy: Ból głowy, który znajduje się na czole oraz na nosie, to po prostu informacja o chorych zatokach.

Przyczyny: Często przyczyną jest reakcja alergiczna bądź infekcja. Objawy często przypominają migrenę.

Leczenie: Im więcej wypijesz wody, tym lepiej. Możesz stosować naprzemienne okłady: gorące i zimne. Ból załagodzi herbata ze świeżo zaparzonym imbirem.

#3 Migrena

Objawy: To najbardziej skomplikowany ból głowy. Zawiera wiele różnych objawów neurologicznych. Ten ból objawia się ciężkim i pulsującym bólem tylko po jednej stronie głowy. Często powoduje wymioty, nudności, zawroty głowy i zaburzenia widzenia.

Przyczyny: Lekarze twierdzą, że migreny powoduje zła dieta. A dokładnie marynaty, cebula, ser pleśniowy, wino, cytrusy i kawa. Atak migreny powoduje także nagły spadek glukozy we krwi, a także schorzeniami odcinka szyjnego kręgosłupa.

Leczenie: Lekarze zalecają w przypadku migreny zwiększenie spożycia kwasów omega-3 i witaminy B12 oraz magnezu. Co więcej, specjaliści alarmują, by w przypadku migreny analizować co się wcześniej jadło i robiło. Dzięki temu możesz dociec, co Ci faktycznie szkodzi.

#4 Ból miejscowy wokół oka

Objawy: jest to ból, który dotyka głównie kobiet i występuje w okół oczu. Pojawia się nagle i może doprowadzić do przekrwienia błony śluzowej nosa, wycieku z nosa lub łzawienia oka.

Leczenie: Niewielką ilość pieprzu cayenne wymieszaj z odrobiną oleju i delikatnie posmaruj nozdrza. To powinno załagodzić ból.

Niezależnie od tego, którego bólu głowy najczęściej doświadczasz, powinieneś skontaktować się ze swoim lekarzem

Przyczyn bólu głowy może być znacznie więcej, dlatego tak ważne jest, abyś zwracał uwagę na jakość swojego życia i szybko reagował, gdy ból głowy pojawia się zbyt często!

Źródło: przepisynazdrowie.pl | Fotografie: www.instagram.com