Kategorie CiałoTwarzUrodaZdrowie

7 błędów w pielęgnacji twarzy, które sprzyjają powstawaniu wyprysków

My kobiety chcemy jak najlepiej dla naszej skóry twarzy. Niestety, czasami jest tak, że mimo wszelkich starań, drogich kosmetyków i codziennej pielęgnacji nie wygląda ona tak, jak byśmy tego oczekiwały. Wiesz coś o tym?

Okazuje się, że niektóre, z pozoru nic nie znaczące działania, mogą szkodzić naszej cerze. Dla przykładu, czy wiedziałaś, że jednoczesne mycie zębów i twarzy może zwiększyć ryzyko wystąpienia trądziku?

7 błędów w pielęgnacji skóry, które popełnia wiele z nas. Lepiej się ich wystrzegaj

#1 Korzystasz z chusteczek do makijażu

Choć same chusteczki do makijażu raczej nie spowodują wyprysków na Twojej skórze, mogą im sprzyjać. Chusteczki zawierają alkohol, substancje zapachowe i inne składniki, które mogą wysuszać skórę. Jeśli więc Twoja skóra jest wrażliwa, istnieje spora szansa, że pocieranie ją podrażni, spowoduje obrzęk i stan zapalny, który zablokuje pory.

Pickpik

#2 Filtr przeciwsłoneczny, z którego korzystasz, jest zły

Ochrona skóry przed słońcem jest bardzo istotna. Sęk w tym, że niektóre rodzaje filtrów przeciwsłonecznych mogą przyczyniać się do rozwoju trądziku. Niektóre formuły ochrony przeciwsłonecznej wykorzystują organiczne filtry na bazie oleju, które mogą podrażniać skórę i powodować wypryski. Inne filtry przeciwsłoneczne, których należy unikać, to ciężkie, komedogenne produkty, które mogą zatykać pory i powodować wypryski oraz zaskórniki. Najlepszym sposobem ochrony skóry jest wybranie kremu nawilżającego o odpowiednio wysokim wskaźniku ochrony przeciwsłonecznej (SPF) na dzień. Pamiętaj również, aby zawsze nakładać go na czystą skórę.

#3 Nie czyścisz okularów

Jeśli w okolicach oprawek od okularów na Twojej twarzy pojawiają się wypryski, prawdopodobnie zapominasz zadbać o ich czystość. Lekarze zalecają identyfikację obszarów skóry, na której pojawia się trądzik. Czyszczenie oprawek raz dziennie powinno pomóc rozwiązać problem. Jeśli jesteśmy już przy okularach to pamiętaj, że Twoje okulary mogą być zbyt ciasne, przez co finalnie mogą blokować pory. Zwróć na to uwagę.

Pixabay

#4 Zbyt intensywnie myjesz twarz

Dokładne mycie twarzy jest jednym z kluczowych kroków w walce z trądzikiem. Nie mniej jednak zbyt intensywne mycie twarzy może przynieść efekt zupełnie odwrotny od zamierzonego. Dermatolodzy uważają, że zbyt intensywne mycie skóry może zaburzyć jej równowagę. Używanie zbyt wielu produktów opracowanych w celu wysuszenia nadmiaru sebum może przesuszyć skórę i spowodować, że gruczoły łojowe będą wytwarzać więcej sebum. W konsekwencji pojawiać się będzie więcej wyprysków, a tego przecież chcemy uniknąć.

#5 Używasz zbyt wielu produktów do pielęgnacji włosów

Niektóre produkty do pielęgnacji włosów, zwłaszcza te, których celem jest wygładzenie włosów, mogą sprzyjać pojawianiu się trądziku. Szampony, odżywki i produkty do stylizacji mogą powodować różnego rodzaju trądzik zwłaszcza wzdłuż linii włosów i na czole. W przypadku gdy tego typu produkty dostaną się na twarz, mogą zablokować pory i podrażnić skórę.

Pinterest

#6 Nie bierzesz prysznica zaraz po treningu

Czy wiesz, że regularne pomijanie prysznica zaraz po treningu, może sprzyjać trądzikowi? Bakterie, które pozostają na Twojej skórze po treningu, mogą zatykać pory i prowadzić do wyprysków. Dermatolodzy zalecają, aby brać prysznic zaraz po treningu w celu pozbycia się nagromadzonego na skórze potu, tłuszczu i brudu.

#7 Myjesz twarz pod prysznicem

Bierzesz prysznic obmywając ciało gorącą wodą? Pamiętaj, że gorąca woda jest bardzo drażniąca dla skóry i może uszkodzić jej wierzchnią barierę. Co więcej, gorąca woda skutecznie rozpuszcza i zmywa naturalne olejki ze skóry pozostawiając ją suchą i podrażnioną. Jeśli więc jesteś zwolenniczką gorących kąpieli i nie wyobrażasz sobie innej, pamiętaj, aby nie myć w takich okolicznościach twarzy.

Pxhere

Popełniałeś któryś z tych błędów podczas pielęgnacji? A może przyczyna leżała jeszcze gdzieś indziej? Jeśli tak, koniecznie się nią z nami podziel.

Źródła: brightside.me
Fotografie: pl.pinterest.com