Kategorie Aktywność fizyczna / fitnessChoroby układu oddechowegoChoroby zakaźneĆwiczeniaZdrowie

Założył 10 maseczek jednocześnie i zaczął biec. Chciał udowodnić jedną bardzo istotną kwestię

Maseczki utrudniają oddychanie czy też nie? To wciąż bardzo kontrowersyjny temat, który dzieli społeczeństwo na dwa obozy. Tymczasem do sieci trafiło nagranie chłopaka, który postanowił to sprawdzić. Aby wyniki były jeszcze bardziej wiarygodne, założył nie jedną lecz 10 maseczek jednocześnie i… poszedł biegać.

Czy noszenie maseczki ma wpływ na poziom dotlenienia organizmu?

Jedni uważają, że nie, dlatego noszą maseczki, aby możliwie jak najbardziej zminimalizować ryzyko zarażenia. Inni z kolei twierdzą, że tak, przez co za wszelką cenę starają się unikać zakrywania ust i nosa. Z takimi argumentami wielokrotnie spotkał się m.in. lekarz z Dublina, doktor Maitiu o Tuathail. W odpowiedzi przeprowadził pewien eksperyment, który miał rozwiać wszelkie wątpliwości. Założył sześć maseczek, a za pomocą specjalnego urządzenia sprawdzał, czy ma to wpływ na dotlenienie organizmu.

Założył 10 maseczek i poszedł biegać

Narzekacie, że nie możecie oddychać przez jedną maseczkę… – od takich słów rozpoczyna swoje nagranie chłopak, który postanowił rozwiać wątpliwości na temat oddychania w maseczce

Chwilę później chłopak zakłada na twarz 10 maseczek chirurgicznych – początkowo chciał przeprowadzić eksperyment na 50 maseczkach jednocześnie, jednak fizycznie okazało się to być niemożliwe do zrealizowania (jego uszy nie utrzymałyby tylu gumek:)

Facebook

Następnie zapowiedział, że idzie przebiec jedną milę (około 1,6 km) i tak też zrobił. Ustawił się na linii startu i ruszył, podczas gdy na zewnątrz było ponad 30 stopni Celsjusza. Zadanie utrudniał również fakt, że bohater musiał trzymać gumki od maseczek, które w każdej chwili mogły spaść.

Choć chłopak nie przebiegł całego dystansu, prawdopodobnie ze względu na walkę ze spadającymi maseczkami, pokonał cały dystans bez przerwy i co więcej, nie był zbytnio zmęczony. Następnie zapytał:

Co jeszcze muszę zrobić, aby udowodnić, że maseczki nie zabiją?

Instagram

Na koniec młodzieniec dodał, że zaznaczył wspomnieć, że jest astmatykiem.Wnioski pozostawiamy Wam, a zwłaszcza każdej osobie, która z różnych powodów nie chce nosić maseczki.

Nagranie, o którym mowa, możesz obejrzeć poniżej:

Man disproves suffocating mask theory

This man ran whilst wearing 10 face masks to prove that you can breathe normally with them on 😮 via Newsflare

Opublikowany przez Daily Mail Poniedziałek, 10 sierpnia 2020

Źródła: www.facebook.com
Fotografie: www.facebook.com