×

5 przekonujących dowodów na to, że regularne bieganie znacząco poprawia jakość seksu

Bieganie 30 minut przed seksem zwiększa testosteron i libido i umożliwia szybsze i intensywniejsze orgazmy zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Bieganie leczy również zaburzenia wzwodu, poprawia przepływ krwi w organizmie oraz sprawia, że kobiety są bardziej wrażliwe na dotyk. Napędza ono Twoją pewność siebie i zwiększa pożądanie.

Jeśli jesteś biegaczem, już znasz zalety tego sportu – sprawia, że żyjesz dłużej, redukuje stres, poprawia pamięć, a nawet zmniejsza ryzyko powstania chorób sercowo-naczyniowych, które są główną przyczyną zgonów wśród Polaków.

Dla tych, którzy wciąż mają wątpliwości, bieganie sprawia, że harce łóżkowe będą trwać dłużej i będą znacznie intensywniejsze.

<a href=https://goo.gl/images/BmvSZb">

https://goo.gl/images/BmvSZb

Oto 5 dowodów na to, że bieganie poprawia pożycie seksualne:

#1 Zwiększa Libido

<a href=https://goo.gl/images/HxbhQI">

https://goo.gl/images/HxbhQI

Pierwszym krokiem w kierunku dobrego seksu jest posiadanie wysokiego libido. Badania przeprowadzone w 2013 roku przez naukowców z Uniwersytetu w Teksasie, sprawdzały efekty ćwiczeń na kobietach przyjmujących leki antydepresyjne, które mają szkodliwe działanie na libido. Wykazano, że prowadzenie aktywności aerobowej może zwiększyć popęd płciowy. Ćwiczenia 30 minut przed seksem zmniejszyły skutki uboczne leków i zwiększyły libido.

#2 Prowadzi do zwiększenia testosteronu

<a href=https://www.instagram.com/pg.indonesia/">

https://www.instagram.com/pg.indonesia/

Poziom testosteronu odgrywa główną rolę w regulacji libido u mężczyzn i kobiet. Jest naukowo udowodnione, że osoby z wyższym poziomem testosteronu wykazują większą aktywność seksualną. U kobiet poziom testosteronu wzrasta przed, po i podczas owulacji, co oznacza, że ​​mają wtedy największą ochotę na seks.

Jest wystarczająco dużo naukowych dowodów na to, że bieganie pomaga zwiększyć poziom testosteronu, co z kolei przekłada się na lepszy seks nie tylko w okresie owulacyjnym.

<a href=https://goo.gl/images/ZYHW7C">

https://goo.gl/images/ZYHW7C

Naukowcy z Wydziału Antropologii Biologicznej Uniwersytetu w Cambridge porównali czas wyścigowy oraz długości palców wśród 542 maratończyków. Może zastanawiasz się, dlaczego właśnie palce?

Poprzednie badania wykazały, że osoby mające dłuższy palec serdeczny w porównaniu z palcem wskazującym posiadają wyższy poziom testosteronu w organizmie. Wykazano istotną dodatnią korelację między czasem osiągniętym podczas biegania i stosunkiem długości palców, co oznacza, że ​​biegacze nie tylko posiadają doskonałą wytrzymałość, ale również dobrze spisują się w łóżku.

#3 Umożliwia szybsze i bardziej intensywne orgazmy

<a href=https://www.instagram.com/runnerbg/">

https://www.instagram.com/runnerbg/

Bieganie może pomóc w osiągnięciu niezapomnianego orgazmu. W badaniu, w którym wzięło udział ponad 5 500 kobiet w wieku 40-50 lat naukowcy stwierdzili istotny motyw w odniesieniu do intensywnych ćwiczeń i doświadczeń orgazmu. Badania przeprowadzone w Teksasie wykazały również, że kobiety, które biegają, szybciej wchodzą w stan podniecenia oraz szybciej i intensywniej doświadczają orgazmu.

#4 Poprawia samoocenę

<a href=https://goo.gl/images/ZrgICi">

https://goo.gl/images/ZrgICi

Wiara w siebie jest kluczem do osiągnięcia szczytów seksualnych. Bieganie pomaga radzić sobie z problemami oraz z niedoskonałościami ciała i sprawia, że wierzymy bardziej w swoje umiejętności. Udowodniono, że zwiększa to pewność siebie i poprawia atrakcyjność. Badanie przeprowadzone na Florydzie w Atlancie w 2008 roku, wykazało, że mężczyźni i kobiety, którzy regularnie ćwiczą, częściej oceniają wyżej swoje zdolności seksualne.

#5 Pomaga leczyć zaburzenia erekcji

<a href=https://pixabay.com/photo-156100/">

https://pixabay.com/photo-156100/

Zaburzenia erekcji to problem w uzyskaniu i utrzymaniu erekcji w stopniu wystarczającym do współżycia seksualnego. Statystyki sugerują, że 1 na 10 mężczyzn cierpi na zaburzenia erekcji w pewnym momencie swojego życia. Ale nie martw się, gdyż bieganie poprawia znacznie krążenie krwi i pomaga również złagodzić zaburzenia erekcji.

Bieganie jest więc dobrym sposobem na poprawienie jakości zbliżeń seksualnych. Ale pamiętaj, aby we wszystkim zachować równowagę. Nie przesadzaj z ilością treningów, ponieważ możesz nie znaleźć już energii na seks.

Może Cię zainteresować