×

Biegacz tworzy „dzieła sztuki” swoimi trasami. W tym co robi jest po prostu genialny!

Biegacz długodystansowy z San Francisco wpadł na genialny pomysł wykorzystania mapy miasta jako płótna do tworzenia swoich „dzieł biegowych”. Za pomocą specjalnej aplikacji Lenny Maughan wyznacza kolejne trasy biegowe staranie wybierając te uliczki, dzięki którym powstanie istne dzieło sztuki! Artystyczna dusza naszego bohatera dosłownie skradła nasze serca. To po prostu trzeba zobaczyć!

„Pig Run”

Lenny poprzez bieganie tworzy swoje dzieła już od kilku lat. Do tej pory stworzył już ponad 50 biegowych dzieł sztuki, które różnią się wielkością i szczegółami w zależności od pokonanej trasy. Biegacz przyznaje, że najtrudniejszą rzeczą podczas tworzenia grafik jest wbieganie po wzgórzach, które są nieuniknioną częścią tworzenia prawie każdego „rysunku”. W tym przypadku nie ma możliwości wybrania trasy na skróty.

„Shamrock Run”

Maughan korzysta ze specjalnej aplikacji o nazwie Strava (możesz ją pobrać na swój telefon), a także MapMyRun, która rejestruje jego trasy i udostępnia wszelkie statystyki związane z biegami.

„Barefoot Run”

Stopy Lenny’ego narysowały wiele niezwykłych arcydzieł. Nie mniej jednak największą uwagę przyciągnął portret Fridy Kahlo, meksykańskiej malarki, który to został umieszczony przez przyjaciela biegacza na portalu Reddit. „Praca” biegacza błyskawicznie obiegła sieć, dzięki czemu zrobiło się o nim dużo głośniej, a jego pozostałe dzieła wypłynęły na szersze wody. Warto dodać, że aby powstał portret Fridy Lenny musiał przebiec blisko 46 km!

Poniżej zdjęcie przedstawiające to piękne dzieło:

„Frida Kahlo Run”

Cały proces planowania trasy zajmuje Lenny’emu naprawdę sporo czasu. Najpierw rysuje obraz, który chce umieścić na mapie i wykonuje kilka dopasowań, zanim rozpocznie proces „tworzenia sztuki”. Sam Lenny przyznaje, że czasami szkicowanie obrazu zajmuje więcej czasu niż samo bieganie. Zawsze musi być bardzo ostrożny podczas biegu, ponieważ wybranie złej dróżki może zepsuć cały obraz.

„Taco Run”

Maughan nigdy nie zdradza, co będzie przedstawiać jego następna praca – wszystko to jest zaskoczeniem dla jego przyjaciół i obserwujących go internutów.

„Chopsticks Run”

„Wired Run”

„Cat Run”

„Cocktail Run”

Ostatnie prace biegacza są jeszcze bardziej doprecyzowane i szczegółowe. Oto jedna z nich. Prawda, że robi wrażenie?

Co myślisz o tworzeniu podczas biegania? My jesteśmy pełni podziwu dla Lenny’ego. Kto wie, być może jego metoda zachęci kogoś do biegania, co z pewnością wywołałoby uśmiech na twarzy naszego bohatera 🙂

Źródła: www.strava.com
Fotografie: www.strava.com

Może Cię zainteresować