Kategorie CiążaZdrowie

Będąc w 9. m-cu ciąży w zawrotnym tempie przebiegła 1,6 km. Nagranie bije rekordy popularności

My kobiety jesteśmy zdolne do rzeczy niewyobrażalnych, co niejednokrotnie już udowodniłyśmy i wciąż udowadniamy. Bohaterka tego artykuły przeszła jednak najśmielsze oczekiwania. Będąc w 9. m-cu ciąży w zawrotnym tempie przebiegła 1,6 km! Internauci z całego świata nie mogą uwierzyć własnym oczom.

Zakład z mężem w rodzaju „Ja nie dam rady?!”

Makenna Myler jest 28-latką mieszkająca na co dzień w Kalifornii. Jej pasją od lat jest bieganie.

Instagram

Nic więc dziwnego, że kiedy zaszła w ciążę martwiła się o to, jak będą wyglądały jej treningi przez najbliższe miesiące. Oznajmiła jednak mężowi, że pomimo ciąży wciąż będzie w stanie przebiec jedną milę (ok. 1,6 km) w nie więcej niż 7 minut, co przed zajściem w ciążę nie stanowiło dla niej najmniejszego problemu. Co na to mąż? Mężczyzna bez chwili zastanowienia postanowił dodatkowo zmotywować swoją ukochaną i powiedział, że da jej 100 dolarów jeśli w mniej niż 8 minut pokona jedną milę. Był jednak jeszcze jeden warunek. Miała to zrobić będąc w 9. miesiącu ciąży! Ciężarna podjęła rękawice.

Instagram

Będąc w 9. m-cu ciąży w zawrotnym tempie przebiegła 1,6 km

Ciężarna biegaczka wiedziała, że chcą wygrać zakład musi regularnie trenować. Przez całą ciążę biegała pięć do sześciu razy w tygodniu. Ze względu na rosnący brzuch sukcesywnie zmniejszała pokonywany dystans i stawała się coraz wolniejsza. Mimo to nie poddawała się i skrupulatnie realizowała swój plan. Była bardzo zdeterminowana, aby udowodnić sobie i pokazać mężowi, że da radę.

Kiedy Makenna była już w 9. miesiącu ciąży, nadszedł dzień testu. Bieg ciężarnej kobiety został uwieczniony na nagraniu. To niewiarygodne, ale będąca u progu rozwiązania biegaczka przebiegła jedną milę w niespełna 6 minut (miała ponad 2 minuty zapasu).

Nagranie z wyczynem ciężarnej wyświetlono na TikTok’u ponad 3 miliony razy

@mikemylerSomeone find whether this is a world record ##pregnant ##zoomies ##track ##mile ##champion♬ original sound – Mike Myler

Bieganie w ciąży

Kobiety, które biegały przed ciążą i czują się dobrze, mogą nadal biegać w ciąży. Co więcej, niesie to za sobą wiele zalet: zwiększa wydolność krążeniowo-oddechową i siłę mięśniową, pomaga utrzymać prawidłową masę ciała, poprawia ruchomość stawów biodrowych i kręgosłupa, który tak często jest nadmierne obciążony podczas ciąży, rozluźnia mięśnie i więzadła, zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy ciążowej, przeciwdziała obrzękom nóg czy nawet ułatwia poród, a zdaniem niektórych zwiększa wydolność łożyska.

Ważne jest jednak, aby niczego nie robić na siłę i zrezygnować z intensywnych treningów, które doprowadzałyby do wyczerpania organizmu.

Jeśli ktoś wykonywał określone ćwiczenia/rodzaj aktywności fizycznej przed ciążą, może je kontynuować w trakcie ciąży. Oczywiście są pewne wyjątki. Jednym z nich są chociażby sporty kontaktowe (sztuki walki). W przypadku aktywności fizycznej podczas ciąży należy podjąć ogólne środki ostrożności: zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu, a także zaprzestanie dalszego wysiłku w przypadku zawrotów głowy lub złego samopoczucia – mówi Dr Jennifer Lincoln, ginekolog z Portland w stanie Oregon

Instagram
Źródła: www.buzzfeed.com, www.tiktok.com
Fotografie: www.tiktok.com