×

7 rzeczy, które warto wiedzieć przed zrobieniem jasnego, białego tatuażu

Jeszcze ćwierć wieku temu tatuaże były w Polsce czymś, co zdecydowanej większości społeczeństwa nie kojarzyło się dobrze. Dzisiaj są one modnym elementem popkultury, na który decyduje się coraz więcej osób. Wystarczy wyjść na ulicę, a szansa na to, że nie zobaczymy nikogo bez tatuażu jest naprawdę niewielka.

O ile wcześniej popularne były tylko i wyłącznie tatuaże bazujące na ciemnym atramencie, dzisiaj mamy możliwość zrobienia sobie dziary w dosłownie każdym kolorze. W ostatnim czasie sporą popularnością cieszą się jednak białe tatuaże, które są znacznie delikatniejsze. Jesteśmy pod wrażeniem tej delikatniej i jakże eleganckiej formy sztuki, jaką są właśnie białe tatuaże. Zanim jednak się  zdecydujesz na jeden z nich, warto poznać kilka faktów na ich temat.

Co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na zrobienie białego tatuażu?

#1 Wybierz studio tatuażu, które specjalizuje się w tego typu pracach

Tatuaże z białego tuszu u są znacznie trudniejsze do wykonania poprawnie. Ze względu na barwę, wykonanie tatuażu dokładnie takiego, jak chce klient, wymaga sporo czasu i nie lada umiejętności. Ponadto znacznie trudniej jest zobaczyć biały tusz w porównaniu z czarnym podczas dziarania. Poza tym pamiętaj, że doświadczony artysta będzie w stanie polecić Ci rodzaj tatuażu, który będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni.

<a href=Instagram">

Instagram

#2 Białe tatuaże nie wyglądają dobrze na każdym kolorze skóry

Jeśli jesteś osobą o jasnej karnacji, prawdopodobnie będziesz mogła z łatwością ukryć swój tatuaż pod niewielką warstwą makijażu. Nie jest tajemnicą, że kolor skóry jest decydującym czynnikiem decydującym o tym, jak widoczny będzie twój tatuaż.Jeśli Twoja skóra jest zbyt blada, istnieje duża szansa, że tatuaż nie będzie tak widoczny, jakbyś tego oczekiwała.

<a href=Reddit">

Reddit

#3 Wzory białych tatuaży

Nie wszystkie projekty można wykonać w tym kolorze. Co więcej, im prostszy pomysł, tym większe prawdopodobieństwo, że biały tatuaż będzie lepiej się prezentował. Skomplikowane prace nie są najlepszym pomysłem na białą dziarę. Nie wahaj się więc zapytać o opinię swojego tatuażysty lub najlepiej kilku tatuażystów.

<a href=Instagram">

Instagram

#4 Białe tatuaże znacznie gorzej znoszą upływ czasu

Wszystkie tatuaże, bez względu na kolor, z czasem blakną i tracą na wyrazistości. Biały atrament znosi upływ czasu gorzej niż inne kolory. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że będziesz musieć częściej retuszować tatuaż, niż gdyby był czarny.

<a href=Imgur">

Imgur

#5 Białe tatuaże mogą podnosić powierzchnię skóry

Białe tatuaże powodują, że Twoja skóra puchnie nieco bardziej niż w przypadku tatuaży w innych kolorach. Dzieje się tak, ponieważ biały tusz jest umieszczany tuż pod powierzchnią skóry, aby kolor był bardziej widoczny. To dlatego ważne jest również, aby rozważyć właściwy projekt.Twój tatuażysta powinien być w stanie udzielić Ci porady w tej sprawie.

<a href=Imgur">

Imgur

#6 Biały tusz sprawdza się lepiej do podkreślania niż konturowania

Biały tusz świetnie sprawdzi się do podkreślania innych tatuaży, dzięki czemu może pomóc nadać im ciekawszego kształtu. Bardzo ciekawie prezentuje się również w zestawieniu z czarnym tuszem. Warto więc dodawać biały tusz do projektu w innym kolorze, aby nadać kolorom nieco innego wymiaru.

<a href=Instagram">

Instagram

Możesz zapobiec przedwczesnemu wyblaknięciu tatuażu

Jak już zostało wspomniane, tatuaże z białego tuszu są bardziej wrażliwe na działanie czynników zewnętrznych. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zapobiec przedwczesnemu wyblaknięciu białej dziary:

  • po dokładnym umyciu tatuażu nałóż niewielką ilość balsamu i kremu. Nie nakładaj nowej warstwy bez uprzedniego zmycia warstwy wcześniejszej
  • nie odrywaj kawałków łuszczącej się po zrobieniu tatuażu skóry. Poczekaj, aż same odpadną
  • chroń swój tatuaż przed słońcem przez cały rok. W tym celu używaj specjalnych kremów SPF
<a href=Instagram">

Instagram

Podobają Ci się białe tatuaże?

Źródła: brightside.me

Może Cię zainteresować