Kategorie NowotworyZdrowie

Psy z 97 % dokładnością potrafią wywęszyć raka z próbek krwi. Rasa psa uwielbiana przez dzieci

To, że zwierzęta są niesamowite, wiemy nie od dziś. Kolejnym tego dowodem może być fakt, że psy potrafią wywęszyć raka i to nie są żarty…

Trzy wyszkolone psy rasy beagle udowodniły, że za pomocą węchu są w stanie wykryć raka płuc

Beagle – Oczywiście naukowcy są dobrej myśli, że rasa ta może okazać się przełomowa w medycynie. Ich zdaniem pomoże to w opracowaniu skutecznych i niedrogich testów wykrywających chorobę. Jednym słowem – niesamowite! Czy jesteś właścicielem tych psów?

Jak się pewnie domyślacie, wymagało to ich odpowiedniego wyszkolenia, które trwało 8 tygodni. To pozwoliło, by psy tej rasy z aż 97% dokładnością odróżniały próbki krwi pobrane od pacjentów z rakiem płuc od próbek zdrowych osób.

Psy beagle wchodziły do pomieszczenia, gdzie były umieszczone próbki. Omijały te w których nie wyczuły raka, a siadały przy tych, w których rozpoznały chorobę.

Badania te zostały opublikowane w czasopiśmie „The Journal of the American Osteopathic Association”.

Nic więc dziwnego, że naukowcy mają chrapkę na więcej i chcą wyszkolić psy do wykrywania nowotworów płuc, piersi i jelita grubego za pomocą próbek z powietrzem wydychanym przez pacjentów!

https://www.instagram.com/p/BzFccgAHRFi/

Uczeni twierdzą, że psy rasy beagle są w stanie poradzić sobie z tym zadaniem

Beagle – Jeżeli jesteś właścicielem tej rasy psów musisz być dumny z tego czworonoga.

To jednak nie koniec badań, ponieważ naukowcy z  Lake Erie College of Osteopathic Medicine w Pensylwanii planują pójść o krok dalej. Chcą, by z próbek wyizolować osobno wszelkiego rodzaju substancje towarzyszące nowotworom, by jeszcze dokładniej szkolić węch psów. 

Niezależnie od tego, jak potoczą się dalsze badania, jestem zdumiona, że psy potrafią tak bardzo pomóc człowiekowi.

A co Ty myślisz o takiej pomocy? Czy tak jak ja jesteś zachwycony takimi badaniami? A może jako właściciel psa, zastanawiasz się, dlaczego nikt wcześniej nie wpadł na taki pomysł?

Dlaczego naukowcy postawili na tę rasę? Psy rasy beagle są bardzo bystre i bardzo aktywne. Nie da się ukryć, że mają bardzo rozwinięty zmysł łowczy oraz posiadają czuły węch.

Jeżeli chcesz zostać właścicielem tej rasy psa musisz liczyć się z dużym wydatkiem, jednak jak przekonują eksperci – wart jest swojej ceny.

Źródło: o2.pl | Fotografie: www.Instagram.com | Miniatura wpisu: freepik.com freepik.com