Kategorie Medycyna naturalnaZdrowie

Święta bazylia obniża poziom hormonu stresu. Domowym sposobem zredukujesz napięcie

Święta Bazylia, czyli azjatycka odmiana bazylii, znana także jako Tulsi, to zioło posiadające naprawdę niesamowite właściwości.

via GIPHY

Ajurweda

Użycie Świętej Bazylii upowszechnione zostało dzięki Ajurwedzie, systemowi indyjskiej medycyny rozwiniętemu już 5000 lat temu. Zakłada on, że zdrowie i dobra kondycja zależy od harmonii pomiędzy umysłem, ciałem i duchem. W dzisiejszych czasach ten balans jest zaburzony, a ludzie coraz więcej pracują i coraz rzadziej poświęcają czas na relaks.  By nie miało to opłakanych skutków dla organizmu, z pomocą przychodzi bazylia Tulsi.

via GIPHY

Święta Bazylia

To odmiana bazylii pochodząca tak naprawdę z rodziny mięt, która wykazuje się właściwościami adaptogennymi. Oznacza to, że wpływa na nasz układ hormonalny oraz nerwowy i przywraca w nich ład i porządek, jednocześnie podnosi naszą odporność, redukuje stres, wspiera pracę mózgu i walczy z chorobami.

Dla kogo

Jeśli pijesz dużo kawy, ciężko pracujesz, szybko się denerwujesz, czujesz się ciągle zestresowany, dużo się martwisz, nie możesz zasnąć i budzisz się w nocy, masz podniesiony poziom kortyzolu we krwi lub nie możesz przestać rozmyślać i analizować – to zioło zdziała dla Ciebie cuda!

via GIPHY

Hormony

Bazylia azjatycka znana jest z tego, że świetnie radzi sobie z obniżaniem poziomu kortyzolu w naszym organizmie. To hormon stresu, którego nadmiar potrafi rozregulować sposób, w jaki funkcjonuje nasze ciało. Im go więcej, tym większe spustoszenie sieje w naszym układzie nerwowym, hormonalnym, ale i innych obszarach ciała. Bazylia Tulsi zawiera substancje, które bardzo szybko oddziałują na produkcję kortyzolu, przywracając ją do normy.

via GIPHY

Jak stosować

Bazylię azjatycką możecie spożywać w formie naturalnych naparów, do których wystarczy kilka liści tego zioła i ciepła woda. Pijcie je co najmniej 3 razy dziennie, by poczuć się spokojniej i mieć nerwy pod kontrolą. Pita przed snem ułatwia zasypianie. Możecie także dodawać Tulsi do codziennych posiłków lub przyjmować ją w formie naturalnych tabletek. Każda z tych form będzie miała pozytywne skutki dla Waszego organizmu.

Zamiast więc sięgać po uspokajacze z apteki, zasadźcie w doniczkach lub ogródku sadzonki azjatyckiej bazylii – sezon trwa, więc dzięki odrobinie słońca i wody, już wkrótce będziecie mogli w pełni korzystać ze wspaniałych właściwości tej zielonej, starożytnej rośliny.

via GIPHY

Źródło: curejoy.com | Fotografie: www.giphy.com, www.instagram.com, www.freepik.com | Miniatura wpisu: Źródło: Instagram/Freepik