Kategorie OdżywianieZdrowie

Jedz 2 banany dziennie, nie uwierzysz, jak wiele możesz dzięki temu zmienić. Czyste szaleństwo!

Banany to owoce, które powinny zajmować szczególne miejsce w Twojej diecie. Zaraz przekonasz się, dlaczego są one tak istotne.

W sumie około 560 tysięcy ton bananów spożywa się co roku w Niemczech. Odpowiada to spożyciu 14 kilogramów tych żółtych roślin przez jedną osobą w ciągu 12 miesięcy. Zawierają one wiele drogocennych składników, dzięki którym mamy siłę i potrafimy przenosić góry.

Zastrzyk energii

Jeśli zjesz dwa banany przed treningiem, będziesz mieć tyle energii, że godzina ćwiczeń nie będzie dla Ciebie żadnym problemem. Zawarte w nich witaminy i minerały pomogą zwiększyć Twoją wytrzymałość, a potas sprawi, że skurcze mięśni się nie pojawią.

źródło: canva

Depresja

Mogą pomóc przezwyciężyć depresję, ponieważ zawierają duże ilości aminokwasu tryptofanu – substancji, którą organizm przekształca w serotoninę. Serotonina jest neuroprzekaźnikiem, który jest uwalniany bezpośrednio z mózgu. Potocznie mówi się, że jest hormonem szczęścia. Zatem, gdy czujemy się smutni, jedzmy banany!

źródło: canva

Ciśnienie krwi

Banany mogą pomóc w walce z wysokim ciśnieniem krwi i mogą chronić przed udarem i atakiem serca. Zawierają mało sodu, ale są bogate w potas, dlatego sprawdzają się w diecie dla ludzi chorych na serce.

źródło: canva

Zły nastrój

Banan powinien poprawić Twój humor. Reguluje poziom cukru we krwi i jest bogaty w witaminy z grupy B, które działają jak balsam na skołatane nerwy.

źródło: canva

Wrzody żołądka

Banany możesz jeść bez żadnych obaw. Owoce mają gładką, miękką i soczystą fakturę, która sprawdzi się idealnie podczas jedzenia. Nie będzie podrażniać ścian żołądka, a przy okazji ochroni przed kwasami.

Do tego wszystkiego banan jest bardzo przydatny, gdy na dworze jest bardzo gorąco, albo gdy ma się wysoką goraczkę. Gdy go zjesz, pomożesz obniżyć temperaturę ciała.

źródło: canva

Zgaga

Banany działają zbawiennie na refluks. Gdy tylko poczujesz nadchodzący dyskomfort, sięgnij po owoc i poczujesz natychmiastową ulgę i szybko zwalczysz dolegliwości bólowe.

źródło: canva

Żółty, krzywy owoc to prawdziwy cud natury i jest tak poręczny, że zmieści się w każdej torebce. Jako przekąska między posiłkami pomaga uniknąć nieprzyjemnego burczenia w brzuchu. Poprawia także nastrój i równoważy temperaturę ciała.

Czy może być coś lepszego?!

Źródło i fotografie: heftig.co