Kategorie OdżywianieZdrowie

Zamawiasz przez ekran dotykowy w McDonald’s? Lepiej rób to przy kasie

Fast foody od lat uchodzą za śmieciowe, wysokokaloryczne jedzenie ubogie w wartości odżywcze. Kiedy więc będziemy objadać się kolejnymi burgerami, frytkami czy pizzą nasz organizm z pewnością nam za to nie podziękuje, a wręcz przeciwnie. Warto więc kierować się w tym przypadku zasadą, która mówi „co za dużo, to niezdrowo”. Tymczasem okazuje się, że produkty serwowane w tego typu miejscach, to niejedyne rzecz, na którą powinniśmy zwracać uwagę. Jedna z najpopularniejszych tego typu sieciówek na świecie jest bowiem… siedliskiem bakterii!

Popularność McDonald’s

Któż z nas przynajmniej raz w życiu nie był w McDonald’s? Amerykańska sieć barów szybkiej obsługi, która jest dzisiaj znana na całym świecie, ma to do siebie, że każdy wie, że jedzenie w nim jest niezdrowe. Mimo to spora część ludzi przynajmniej od czasu do czasu daje się skusić na kolejnego chess burgera, frytki czy milkshake i nie ma co się dziwić, bowiem ciężko dorównać tamtejszym smakom.

Wikipedia

Bakterie w McDonald’s

McDonald’s ma to do siebie, że możemy złożyć zamówienie zarówno u pracownika, jak i w kioskach samoobsługowych, czyli na ekranach dotykowych zainstalowanym w restauracji. Ekranach, które zwykle rzucają nam się w oczy już po wejściu do lokalu. Ten sposób zamawiania jest szybki i bardzo wygodny, dlatego korzysta z niego wiele osób. Warto mieć jednak na uwadze, że kiedy z kiosku samoobsługowego skorzystają setki osób, jego ekran staje się jednym wielkim siedliskiem bakterii.

Youtube

Szokujące wyniki badań

W wybranych lokalach McDonald’s w Europie przeprowadzono badania. Z artykułu, który opublikowano w metro.pl wynika, że na większości ekranów dotykowych w lokalach znaleziono bakterie kałowe. Bakterie, które mogą być źródłem bardzo poważnych, a niekiedy nawet śmiertelnych chorób.

Pixabay/Youtube

Oświadczenie sieci

Do zarzutów w rozmowie z dziennikarzami odniósł się już rzecznik sieci McDonald’s. Jego zdaniem problem został wyolbrzymiony i ma niewiele wspólnego z prawdą.

Kioski w naszych restauracjach są regularnie dezynfekowane. Ma to miejsce co najmniej raz na kilka godzin. Bardzo dbamy o higienę w naszej sieci i o zdrowie naszych klientów

Oczywiście ekran dotykowy to jedno. To samo tyczy się klamek, krzeseł i stolików, a więc wszystkiego, czego dotykamy. Jeśli więc zamówiłeś już jedzenie, najlepiej porządnie umyj ręce, zanim zabierzesz się za jedzenie.

Źródła: "Metro", kuchnia.wp.pl