×

Możesz pomóc nauce i zarobić 1500 dolarów. Wystarczy, że będziesz… ucinać sobie drzemki

Krótka drzemka potrafi błyskawicznie postawić nas na nogi, zwłaszcza kiedy mamy za sobą nieprzespaną noc. I choć na temat drzemek możemy powiedzieć wiele dobrego, są też tacy, którzy dostrzegają jej negatywne wpływ na ludzki organizm. Tyczy się to zarówno odczuć ludzi, jak i obserwacji naukowców. Ta różnica zdań mówi jasno, że potrzeba dalszych badań. Badań, w których… możesz wziąć udział!

Zalety i wady drzemki, o których się mówi

Drzemka uzupełnia niedobory snu, z którymi tak wielu z nas boryka się w tych zabieganych czasach. Ponadto obniża poziom stresu, ma zbawienny wpływ na samopoczucie, układ krwionośny, pamięć i zdolność uczenia się. Gdzie wśród tylu zalet można doszukiwać się wad popołudniowego spania? Przeciwnicy drzemek jako wadę określają głównie zaburzenia rytmu dobowego. Część osób po ucięciu sobie drzemki skarży się na wieczorne problemy z zasypianiem, a także wybudzanie się w nocy. Co więcej, lekarze wskazują na zaobserwowaną prawidłowość w zapadaniu na cukrzycę typu II.

Wszystkie te za i przeciw zmierzają do tego, że niezbędne są kolejne badania na temat wpływu drzemki na organizm człowieka.

Ucinanie sobie drzemek sposobem na wsparcie badań naukowych i zarobienie pieniędzy

To nie żarty. Badacze poszukują zespołu, który… będzie ucinał sobie drzemki.

Eachnight to grupa, która bada sen i wszystko, co z nim związane. Teraz chcą wziąć pod lupę wpływ drzemek na organizm człowieka – zbadać wady i zalety drzemek. Potrzebują do tego 5 „recenzentów drzemki” chętnych do wzięcia udziału w badaniu.

Obecnie zatrudniamy zespół pięciu osób, które zostaną „recenzentami drzemki” i otrzymają zapłatę za drzemkę! Nie, nie żartujemy… – czytamy

Nap Icons - Download Free Vector Icons | Noun Project

Przed i po każdej drzemce będą musiały wziąć udział w rozmowie wideo, a także wypełnić werbalną ankietę, szczegółowo opisującą ich doświadczenia i wyniki tzn. ocenić jego ogólny wpływ na organizm, motywację, zmęczenie i pamięć.

Kto możesz zostać recenzentem drzemek?

Recenzentem drzemki może zostać każda osoba, która:

  • skończyła 18 lat,
  • zna język angielski,
  • nie ma problemu z ucięciem sobie drzemki samemu – wnioskodawcy muszą mieć możliwość spania samotnie podczas okresu testowego, aby mieć pewność, że drzemka nie jest przez nikogo zakłócana

Każdy uczestnik badania otrzyma 1500 dolarów. Aby zostać recenzentem drzemek wystarczy wypełnić formularz i przygotować się na serię codziennych drzemek. Zgłoszenia są przyjmowane do 31 maja 2021 roku. Pozostało Ci więc niewiele czasu!

Źródła: eachnight.com
Fotografie: pixabay.com

Może Cię zainteresować