×

Wystarczy ugotować 2 liście, aby powstała domowa maść. Jej właściwości nie mają końca

O cudownych właściwościach zdrowotnych babki lancetowatej wspominaliśmy już niejednokrotnie. Obecnie jest najlepszy czas na zbieranie tej rośliny i wytwarzanie z niej domowych maści i leków. Dlatego dziś podzielimy się z Wami przepisem na domową maść z tej rośliny, która sprawdzi się na wiele schorzeń.

Maść świetnie sprawdzi się na różnego rodzaju dolegliwości skórne, takie jak rany ropne, oparzenia, egzemy, opryszczkę, żylaki, hemoroidy, poparzenia i ukąszenia owadów.

źródło: canva

źródło: canva


Do sporządzenia preparatu będziesz potrzebował:
– 100 g słoniny,
– 50 g świeżych liści cynamonu
– mały słoik najlepiej z ciemnego szkła do przechowywania maści

Najlepszy czas na zbieranie babki lancetowatej wypada w okresie od maja do sierpnia. Przed przystąpieniem do przygotowania maści należy dokładnie umyć i wysuszyć zebrane liście. Następnie drobno posiekać je nożem. W międzyczasie w garnuszku rozpuścić słoninę aż uzyska płynną konsystencję. Później dodać posiekaną babkę do garnka i delikatnie wymieszać drewnianą łyżką. Po około 5 minutach odstawić garnek na bok do ostygnięci. Następnego ranka ponownie podgrzać maść i przecisnąć ją przez gazę, aby pozbyć się grudek. Przelać miksturę do słoika i przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

źródło: youtube

źródło: youtube


Tak przygotowaną maść nakładamy od 3-4 razy dziennie na oczyszczoną i suchą skórę w zmienione chorobowo miejsce. Preparat działa zmiękczająco i antyseptycznie.

Babka lancetowata przez wielu uważana jest za zwykły chwast. Nie oznacza to jednak, że nie można wykorzystać jej właściwości na swoją korzyść. Sprawdzi się mnie tylko na problemy skórne, ale również w wielu innych przypadkach m.in.:
– wspomaga trawienie,
– leczy bóle brzucha,
– eliminuje skurcze,
– usuwa nadmiar wody z organizmu,
– wspomaga pracę wątroby,
– ma działanie przeciwgrzybiczne i przeciwzapalne.

Inne sposoby na wykorzystanie babki lancetowatej

Z babki lancetowatej można zrobić również herbatkę do picia. Pomoże na problemy z uporczywym kaszlem czy problemami z oddychaniem. Do jej sporządzenia potrzebować będziesz jedynie dwie łyżeczki suszonych liści babki lancetowatej i pół litra wody. Herbatę robi się tak jak każdą inną, czyli wystarczy zalać suszone liście wodą i odstawić na około 20 minut do zaparzenia. Następnie odcedzić herbatę i pić około dwie filiżanki dziennie. Herbatkę można spożywać również profilaktycznie.

Źródła: www.zdrowienapoziomie.pl

Może Cię zainteresować