Kategorie Aktywność fizyczna / fitnessZdrowie

Wzięła udział w maratonie, żeby zrzucić nadmiar kilogramów. Pod koniec chciała się poddać, ale…

Asia Fort z Louisville w Kentucky jest matką trójki dzieci, która postawiła sobie za cel w marcu ubiegłego roku, że uda jej się pokonać 10-kilometrowy maraton „Rodes City Run”. Jeszcze trzy lata temu Amerykanka ważyła prawie 240 kilogramów, a dzięki zawziętości i dyscyplinie schudła ponad 100 kilogramów. Najbardziej zależało jej jednak na maratonie, który byłby zwieńczeniem jej starań.

Niestety w połowie trasy Asia chciała się poddać, bo miała poważne problemy z oddychaniem. Wówczas przy jej boku pojawił się policjant Aubrey Gregory, który nadzorował przebieg zawodów. Podszedł do niej, złapał ją za rękę i powiedział:

Dobrze Ci idzie! Nie poddawaj się, razem damy radę. Zrobimy to!

asia i jej motywacja (1)

Tak jak powiedział, tak też zrobił. Po prawej stronie kobiety szedł jej syn, a po lewej serdeczny policjant. I udało im się! Doszli razem do mety.

Każdy z nich przeżył to na swój sposób. Asia doceniła gest obcego człowieka, a Aubrey ogromnie cieszył się, że mógł być częścią czegoś tak ważnego.

asia i jej motywacja (2)

Mogę tylko ogromnie podziękować. Jesteś aniołem! Chciałam się poddać i zrezygnować z maratonu, ale dzięki Tobie udało mi się pokonać moje słabości. Jesteś moją inspiracją!

asia i jej motywacja (3)

Dwa tygodnie temu Asia ponownie wzięła udział w konkursie „Rodes City Run”. Nie tylko wygląda jeszcze lepiej, ale udało jej się przebiec 10 kilometrów bez żadnej przerwy i pomocy. Świetna robota!

Źródło: heftig.co | Fotografie: facebook.com, facebook.com