Kategorie Zdrowie

Lekarze wciskają nam antybiotyki, których skutki uboczne są nieodwracalne

Lekarze coraz częściej przepisują antybiotyki, nawet gdy sytuacja tego nie wymaga, a potem to my zostajemy z wszelkiego rodzaju infekcjami.

Jak o tym myślę, to mam ochotę nie umawiać się na wizytę.

Skutki uboczne antybiotyków wynikają przede wszystkim z tego, że leki te nie odróżniają dobrych bakterii od złych i niszczą je wszystkie, dlatego możesz nabawić się wielu nieprzyjemności – oto i one:

1. Stan zapalny jelit

Antybiotyki częstą niszczą florę jelitową, dlatego może pojawić się infekcja grzybicza bądź biegunka. Pamiętaj, by zabezpieczać się jogurtami czy kefirem, które pomogą w regeneracji jelit.

2. Infekcja dróg rodnych

Idąc dalej tropem zachwianej flory bakteryjnej, warto wspomnieć o dobrych bakteriach kwasu mlekowego, które znajdują się w kobiecych narządach rodnych. Jeżeli po antybiotyku rozwinie się infekcja grzybicza, to należy ratować się preparatami na bazie substancji zakwaszających.

3. Uszkodzona wątroba

Lekarze wciskają nam antybiotyki, których skutki uboczne są nieodwracalne
źródło: google.pl

Antybiotyki, które mają działania hepatotoksyczne, wpływają negatywnie na działanie wątroby. Powodują jej osłabienie, dlatego pamiętaj o przyjmowaniu leków osłonowych!

4. Uszkodzenie słuchu

Na utratę słuchu lub jego pogorszenie narażone są zwłaszcza dzieci, które przyjmują antybiotyki. Pamiętaj, by poruszyć ten tematu u lekarza, który przepisuje lek i porozmawiaj z nim o skutkach ubocznych.

Zastanów się zawsze 2 razy, zanim zrealizujesz receptę! Ja na pewno będę!

Źródło: healthnutnews.com | Fotografie: www.instagram.com, www.google.pl, www.youtube.com