Kategorie CiążaZdrowie

Serduszko Antosia potrzebuje naszej pomocy. Bez niej nie ma szans na przeżycie

Życie jest niesprawiedliwe. Nasz mały bohater jest na tym świecie kilka miesięcy, a już musi walczyć o swoje życie. Ile wytrzyma jeszcze śmiertelnie chore serce Antosia? Kilka miesięcy, może mniej, a wszystko przez bardzo poważną i skomplikowaną wadę serduszka. Maluszek sinieje, a jego serce słabnie, dlatego jak najszybciej konieczna jest operacja ratująca życie w szpitalu w Genewie.

Prosimy o ratunek!

Antoś Szlaski
siepomaga.pl

„To był cios, taki po którym trudno się podnieść”

Jedynie wiadomość o śmierci dziecka może być gorsza niż wiadomość o chorobie, która w każdej chwili może odebrać życie maleństwa. Wiadomość o chorym serduszku Antosia wywróciła życie kochających rodziców do góry nogami i wprowadziła do niego potworny strach.

Nasz sen już nigdy nie będzie spokojny, już zawsze będziemy czuwać przy Antku, zastanawiając się, dlaczego los zesłał na niego tak okrutną chorobę

Antoś Szlaski
siepomaga.pl

Antek przyszedł na świat z bardzo poważną i złożoną wadą serca, tj. skorygowane przełożenie pni tętniczych, ubytek międzykomorowy, atrezja płucna i dekstrokardia. Maluszek, aby żyć, już w pierwszej dobie musiał przejść skomplikowaną, 4-godzinną operację zespolenia systemowo-płucnego. To były cztery najdłuższe godziny w życiu rodziców dziecka.

Cały ten czas czekaliśmy przerażeni na korytarzu szpitala, podczas gdy nasze maleńkie dziecko walczyło o życie na bloku operacyjnym

Operacja się powiodła, ale nie rozwiązała problemu, a jedynie dała nieco więcej czasu. Ile?

Chore serce dziecka wytrzyma maksymalnie kilka miesięcy

Już teraz saturacja dziecka wyraźnie spada. Po operacji wahała się w granicach 85% (u zdrowego dziecka jest to 100%). Teraz jest to już poniżej 80%, co wyraźnie widać m.in. po skórze Antosia. Chłopiec jest bladosiny i coraz słabszy.

Antoś Szlaski
siepomaga.pl

Nadzieja umiera ostatnia

Choć sytuacja na dzień dzisiejszy jest poważna, dla dziecka wciąż jest ratunek. Po długich poszukiwaniach najlepszą opcją leczenia okazuje się być pełna korekta wady serca w szpitalu w Genewie w Szwajcarii. Niestety aby operacja doszła do skutku konieczne jest uzbieranie ogromnej sumy pieniędzy – miliona złotych. Mało kogo stać na tak ogromny wydatek, nawet w tak szczytnym celu, jakim jest ratowanie życia dziecka. Rodziców Antosia również na to nie stać, dlatego proszą o pomoc nas wszystkich.

Termin operacji został już wyznaczony na początek stycznia 2022 roku. Aby operacja mogła się odbyć, konieczne jest uzbieranie kwoty do końca roku.

Pomóc w uzbieraniu niezbędnej kwoty możesz TUTAJ.

Źródła: www.siepomaga.pl
Fotografie: www.siepomaga.pl