×

85-latka już od kilkunastu lat była zgarbiona. Wszystko zmieniło się, kiedy zaczęła ćwiczyć jogę!

Życie w ciągłym bólu jest jedną z najgorszych rzeczy jakie mogą nas spotkać, a może się to przydarzyć każdemu. Czasem wydaje nam się, że ból jest niemożliwy do ukojenia, a czasem żyjemy w ciągłym strachu, że ból przyjdzie nieoczekiwanie ze zdwojoną siłą.

Dla 85-letniej Anny Pesce ból był nieodłączną częścią życia. Nie obawiała się fal bólu, gdyż ten jej nigdy nie opuszczał. Przez lata musiała radzić sobie z silikozą, osteoporozą i przepukliną dysku. W pewnych sytuacjach jej życia, ból stał się na tyle nie do zniesienia, że Anna musiała się zdecydować na wózek. Jednak nawet zgarbiona, ta kobieta wciąż miała nadzieję. Odwiedziła niezliczoną ilość lekarzy, kręgarzy, mistrzów akupunktury i szereg innych specjalistów. Bez względu jednak na wizyty, jej stan ciągle się pogarszał.

Anny nie opuszczała nadzieje. Postanowiła, że spróbuje ćwiczyć jogę. Początki były trudne i bolesne, lecz z czasem kobieta stała się zwinniejsza i silniejsza. Powoli nauczyła się, które ćwiczenia przynoszą jej ulgę w bólu, a w przeciągu dwóch miesięcy przez życie Anny przeszły niesamowite zmiany.

Znów mogła się wyprostować. Dzięki nauczycielowi jogi, który pomógł jej dostosować ćwiczenia, kobieta odzyskała niezależność i ulgę w bólu. To niesamowita historia kobiety, która nigdy się nie poddała!

Może Cię zainteresować