×

7 subtelnych objawów niedokrwistości z których nie zdajesz sobie sprawy. Możesz jej zapobiec

Niedokrwistość jest stanem, w którym organizm nie ma wystarczającej ilości zdrowych krwinek czerwonych. Innymi słowy, gdy nie ma wystarczającej ilości hemoglobiny lub gdy komórki te nie robią tego, co powinny.

A jak wiesz, czerwone krwinki są odpowiedzialne za dostarczanie tlenu do naszego ciała i usuwanie z niego dwutlenku węgla

Jeśli te procesy nie działają poprawnie, zostajemy zatruwani dwutlenkiem węgla. Przyczyny tego mogą się różnić, podobnie jak leczenie.

Poznaj listę kontrolną objawów anemii i sposobów ich leczenia!

<a href=freepik.com">

freepik.com

#1 Blada skóra

Kiedy nasz organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości tlenu lub cierpi na mniejszą liczbę czerwonych krwinek, nasza skóra zmienia kolor i wyglądamy bardzo blado.

Dotyczy to nie tylko twarzy, lecz także całego ciała, zwłaszcza rąk, wewnętrznej ich części oraz języka.

#2 Nieregularne tętno

Niskie poziomy hemoglobiny sprawiają, że serce pracuje ciężej niż normalnie. Aby pompować krew przez nasz system, musi pracować bardzo ciężko próbując dać nam wystarczającą ilość tlenu, co może spowodować nieregularne bicie serca.

#3 Zmęczenie

Jeśli nasze narządy nie pobierają odpowiedniej ilości tlenu, nasze ciało musi pracować znacznie ciężej, by wytworzyć wystarczającą ilość energii do codziennego funkcjonowania, a to sprawia, że ​​czujemy się bardzo zmęczeni.

#4 Problemy z koncentracją

Wszystkie nasze narządy potrzebują tlenu, aby dobrze funkcjonować, a mózg nie jest wyjątkiem. Jeśli poziom tlenu jest niższy niż to, co jest potrzebne, nie możemy jasno myśleć i cierpimy z powodu słabej koncentracji.

#5 Słabe paznokcie

Jeśli Twoje paznokcie są kruche lub mają kształt łyżki, może to być kolejny powszechny, ale nie tak dobrze znany, objaw anemii. Paznokcie wymagają tlenu, aby zachować zdrowie.

Post udostępniony przez @monisqueak

#6 Popękane usta

Większość z nas ma suche lub pęknięte wargi z wiatru, słońca lub niskich temperatur, ale niedokrwistość powoduje specyficzne obszary pękania, które wpływa na kąciki warg.

#7 Nietypowe apetyt na substancje nieodżywcze

Naukowcy nie mają jeszcze wytłumaczenia, dlaczego niedokrwistość wywołuje te dziwne zachcianki, ale najczęstszymi są głód na fast food.

Istnieje wiele rodzajów anemii, a leczenie będzie się różnić w zależności od tego, co spowodowało ten stan

#1 Zwiększ poziom kwasu żołądkowego

Kiedy nasz żołądek nie wytwarza wystarczającej ilości kwasu, nasz organizm nie może rozbić żywności w wymaganym stopniu, co może spowodować nieprawidłowe wchłanianie minerałów i witamin, w tym żelaza i witaminy B12. Dostajesz wystarczającą ilość składników odżywczych z pokarmem i suplementami, ale po prostu nie dostają się do Twojego systemu.

Sposoby poprawy niskiego poziomu kwasu:

Rozcieńczyć łyżkę octu jabłkowego w szklance wody i wypij 15 minut przed posiłkiem.

#2 Leczy nieszczelne jelita

Przeciekające jelita to stan, w którym uszkodzona jest podszewka jelita cienkiego. Kiedy to się dzieje, niestrawione cząstki żywności i toksyny mogą przedostać się przez jelita do krwioobiegu, powodując różne problemy zdrowotne, w tym anemię. W większości przypadków nieszczelne jelita są spowodowane niezrównoważoną dietą, dlatego najlepszym sposobem, aby to naprawić, jest zmiana tego, co jesz.

<a href=freepik.com">

freepik.com

#3 Jedz sfermentowaną żywność

Wrażliwość pokarmu może podrażniać układ trawienny i być odpowiedzialna za powstawanie nieszczelnych jelit. Unikanie wszelkich nietolerancji pokarmowych pomoże go wyleczyć.

#4 Zwiększ spożycie żelaza

Żelazo jest jednym z elementów, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Jest kluczowym minerałem do produkcji czerwonych krwinek, a jego niedobór najprawdopodobniej spowoduje anemię.

Istnieją 2 sposoby na zwiększenie spożycia żelaza – poprzez suplementy i żywność.

Pokarm o wysokiej zawartości żelaza:
czerwone mięso

burak

wątróbka

szpinak

brokuły

soczewica i fasola

orzechy

ziarna

freepik.com

Zastrzeżenie: nie jesteśmy uprawnieni do postawienia diagnozy. Jednak jeśli te symptomy dotyczą Ciebie, może warto udać się do lekarza?

Czy znasz bardziej naturalne środki do leczenia anemii?

Może Cię zainteresować