Kategorie UrodaZdrowieZęby

Student wydrukował w 3D swój własny aparat na zęby. Zaoszczędził tysiące złotych!

Amos Dudley nie uśmiechał się zbyt wiele. Przez wiele lat był skrępowany stanem swojego uzębienia i po prostu unikał sytuacji jego prezentowania. Ale to już przeszłość. Student podjął decyzję, że przy użyciu drukarki 3D rozwiąże swój problem. Chłopak używając nowoczesnych technologii postanowił wydrukować swój aparat na zęby.

23-letni Amos, student cyfrowego projektowania w Instytucie Technologii w New Jersey wpadł na pomysł wyprodukowania własnego aparatu na zęby po znalezieniu potrzebnych informacji w sieci. Zdając sobie sprawę, że wiele aparatów, które znalazł w sieci, istnieje możliwość ich wydrukowania w 3D. Amos postanowił sprawdzić tę teorię w praktyce.

Po intensywnych badaniach nad sposobem formułowania zębów oraz przeprowadzeniu potrzebnych obliczeń, Amos wykonał 12 zestawów aparatów na zęby. I jak widać na poniższych zdjęciach, wygląda na to, że jego szalony pomysł naprawdę działa. Co więcej, cały koszt projektu wyniósł niecałe 230 zł. Jest to niewielka kwota w porównaniu do kosztów związanych z wizytami u ortodonty. Jednak pomimo odniesionego sukcesu, Amos nie planuje zrobić kariery na swoim projekcie.

„Myślę, że jest to zbyt duża odpowiedzialność” – powiedział mężczyzna CNN. „Nie jestem zainteresowany ortodoncją. To był bardziej projekt hakerski niż próba zrobienia z tego biznesu.”

WAŻNE: Nie próbuj tego w domu bez uprzedniego skonsultowania się z dentystą.

Amos Dudley do niedawna nie uśmiechał się zbyt wiele.

amos-dudley-i-jego-aparat-na-zeby (1)

„Nie uśmiechałem się, ponieważ nie byłem zadowolony ze swoich zębów” – napisał na swoim blogu.

amos-dudley-i-jego-aparat-na-zeby (2)

Po znalezieniu potrzebnych informacji w sieci, 23-latek postanowił wydrukować za pomocą drukarki 3D własny aparat na zęby.

amos-dudley-i-jego-aparat-na-zeby (3)

Porównując zdjęcia jego uzębienia „przed” i „po” już na pierwszy rzut oka widać, że Amos odniósł sukces.

amos-dudley-i-jego-aparat-na-zeby (4)

Koszt wyprodukowania potrzebnego sprzętu nie przekroczył 230 zł.

amos-dudley-i-jego-aparat-na-zeby (5)

„I co najważniejsze czuję, że mogę ponownie swobodnie się uśmiechać” – napisał na swoim blogu student.

amos-dudley-i-jego-aparat-na-zeby (6)
Źródło: boredpanda.com | Fotografie: amosdudley.com, money.cnn.com