Kategorie Aktywność fizyczna / fitnessĆwiczeniaZdrowie

Dzięki tej wersji przysiadów szybko wymodelujesz pośladki. Wprowadź je do swoich treningów

Jeśli do tej pory nie stroniłaś od słodyczy, jadłaś wszystko to, na co miałaś ochotę i chciałabyś poprawić nieco swoje kobiece kształty, to świetnie trafiłaś. Mamy dla Ciebie wersję przysiadów, która skutecznie wymodeluje Twoje pośladki.

Tradycyjne przysiady to niewątpliwie jedne z najlepszych ćwiczeń kształtujące piękne, zgrabne pośladki. Okazuje się, że można je jednak w pewien sposób ulepszyć, aby uzyskać jeszcze lepsze rezultaty! Wersja przysiadu, którą przedstawiamy poniżej, to jedna z wielu alternatyw, która pozwoli Ci wypracować upragnione efekty. Przekonaj się sama!

Dzięki tej wersji przysiadów szybko wymodelujesz pośladki. Wprowadź je do swoich treningów
Piqsels

Inna wersja przysiadów, dzięki której szybko wymodelujesz pośladki

W tej wersji przysiadów pośladki będą zmuszone do intensywniejszej pracy niż ma to miejsce w klasycznym przysiadzie. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Pośladki przy kolejnych powtórzeniach będą musiały pracować w pojedynkę – jeden pośladek „będzie dźwigał ciężar ciała”. Do tego dochodzi niestabilne podłoże, które zmusi mięśnie brzucha, pleców i rzecz jasna pośladków do bardziej wytężonej pracy. Bez niestabilnego podłoża ćwiczenie nie będzie więc tak efektywne. Co mamy na myśli mówiąc o niestabilnym podłożu? W roli niestabilnego podłoża sprawdzi się bosu, piłka lub ślizgający się po podłodze ręcznik.

Przechodząc już do samego ćwiczenia. Jak należy je wykonać?

  1. Stań na prawej nodze.
  2. Wyprostuj lewą nogę do boku i oprzyj stopę na piłce lub ręczniku. Przez cały czas wykonywania ćwiczenia lewa noga zostaje wyprostowana.
  3. Mocno napnij brzuch i pośladek.
  4. Powoli zacznij zginać prawą nogę do kąta 90 stopni pomiędzy piszczelem a udem tak, aby kolano było w linii nad stopą. Wykonując ten ruch cofaj biodra i pochylaj tułów do przodu.
  5. Pomału wróć do pozycji wyjściowej.

Wykonaj po 8-12 powtórzeń na każdą nogą w dwóch lub trzech seriach.

Youtube

Trudniejsze wersje ćwiczenia

Ćwiczenie możesz dodatkowo utrudnić poprzez zdjęcie butów lub skorzystanie z dodatkowego obciążenia. Dla przykładu chwyć 5 kilogramowy odważnik i dopiero wtedy przejdź do wykonywania ćwiczenia. Ćwiczenie można utrudnić również poprzez wydłużenie czasu pod napięciem. Dla przykładu schodź do dołu przez 4 sekundy. Pozostań w przysiadzie przez kolejne 4 sekundy i przez kolejne 4 sekundy wracaj do pozycji wyjściowej.

Nie będzie lekko, ale będzie warto 🙂

Źródła: www.ofeminin.pl
Fotografie: www.youtube.com