×

Aloes chroni domowników przed chorobami

Aloes jest bardzo często spotykany w Polskich domach. Nie jest to roślina wymagająca, szybko rośnie i ma niesamowite właściwości. Z jakich jeszcze powodów warto mieć ją u siebie?

Właściwości zdrowotne

źródło: instagram @aloe.vera.nevena

źródło: instagram @aloe.vera.nevena

Aloes uważa się za symbol zdrowia i oczyszczenia. Roślinę można stosować wewnętrznie oraz zewnętrznie, w celach leczniczych, jak również kosmetycznych. Właściwości prozdrowotne ten rośliny wykorzystywane były już w starożytność. Aloes miał swoje zastosowanie w medycynie naturalnej w czasach naszych przodków. Sprawdza się idealnie w:

– Poprawie funkcji układu pokarmowego – Pomaga on złagodzić problemy z niestrawnością, gdyż składniki znajdujące się w tej roślinie wspomogą działanie jelit.
– Wzmacnianiu odporności – Aloes ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze dzięki czemu pomaga naszemu organizmowi w obronie przed patogenami i wirusami.
– Oczyszczeniu organizmu – Dzieje się to za sprawą przyspieszenia przemiany materii.
– Polepszaniu stanu skóry – Aloes ma również działanie nawilżające, odmładzające oraz przyspiesza odnowę komórek skóry.

Energia aloesu

źródło: instagram @aloe.vera.nevena

źródło: instagram @aloe.vera.nevena

Miłośnicy tej rośliny uważają, że ma ona w sobie pozytywną energię, która przekazywana jest pacjentowi i pomaga w leczeniu choroby. Suche liście tej rośliny w starożytności były uznawane za talizman szczęścia i zdrowia.

Aloes podkreśla również urodę i wzmacnia związki. Udało się nam znaleźć przepis na przyciągnięcie dwóch bliskich sobie osób:

1. Wybierz 13 liści aloesu.
2. Poproś roślinę o wybaczenie.
3. Przez 12 dni trzymaj zebrane wcześniej liście pod przykryciem w ciemnym i suchym miejscu.
4. Trzynastego dnia spal je.
5. Rozsyp popiół z liści pod drzwiami domu ukochanej osoby.

Aloes służył jako zamiennik bukietów na ślubach. Nowożeńcy mieli za zadanie zasadzić tę roślinę w wybranym przez nich miejscu i dbać jak o małżeństwo. Wierzono, że dopóki aloes ma się dobrze, związek jest udany.

Aloes kwitnący w domu

Jest to bardzo nietypowe zjawisko, żeby aloes kwitł w mieszkaniu. Jeżeli jednak u Ciebie tak się stało możesz być niesamowicie dumny. Świadczy to o dobrej energii i pozytywnej aurze w domu.

W celu sprawdzenia ile lat szczęścia Cię czeka możesz policzyć płatki na kwiecie. W zależności w jakim kierunku ustawisz roślinę możesz spodziewać się innych okoliczności. Jeżeli umieścisz ją od strony południa przyniesie Ci poprawę życia osobistego i romantyczne uniesienia. Jeżeli jednak zdecydujesz się na stronę wschodnią, polepszą się Twoje stosunki rodzinne i finansowe.

źródło: instagram @aloe.vera.nevena

źródło: instagram @aloe.vera.nevena

Ponadto roślina ta wytwarza duże ilości tlen i neutralizuje niebezpieczne substancje znajdujące się w powietrzu. Dlatego też w jej towarzystwie znacznie lepiej się oddycha. Posiadanie aloesu zwiększa poczucie odpoczynku i produktywności.

Źródła: www.zdrowienapoziomie.pl

Może Cię zainteresować