Kategorie AkupresuraMedycyna naturalna

Poznaj 2 punkty akupresury. Masowanie ich przyniesie Ci ulgę w walce ze sztywnością stawów

Starość i zdrowie stawów czy pleców niestety często nie idą ze sobą w parze. Kiedy się starzejemy, sztywności w stawach, bóle kolan lub też innych części ciała są dla wielu z nas nieuniknione – zwłaszcza, jeśli ktoś stronił w młodości od aktywności fizycznej i zdrowych nawyków żywieniowych. Oczywiście, na rynku istnieje wiele produktów, które mają na celu pomóc nam zwalczyć stany zapalne i dokuczliwy ból. Nie wszyscy chcą jednak faszerować się lekami. Poszukują więc innych rozwiązań. Jednym z nich jest akupresura.

Akupresura – co to takiego?

Akupresura wywodzi się z Chin.  Jest starożytną, znaną już 7 tys. lat temu, sztuką uzdrawiania, która wciąż cieszy się sporym powodzeniem i uznaniem, zwłaszcza wśród osób, które poszukują alternatywnych sposobów dla różnego rodzaju leków. Akupresura polega na dotykaniu, głaskaniu, uciskaniu lub opukiwaniu odpowiednich miejsc na ciele człowieka. odpowiednich punktów palcami w celu leczenia różnego rodzaju stanów chorobowych, zwiększania relaksacji, poprawy krążenia czy właśnie łagodzenia sztywności stawów i bólu mięśni.

akupresura na sztywność stawów
Freepik

Ulga dla sztywności w stawach

Nasuwa się pytanie, które punkty należy uciskać, aby zmniejszyć sztywność w stawach? Odpowiedzi na to pytanie udzielił Michael Reed, krajowy ekspert w dziedzinie terapii akupresurą. Zdaniem Reeda ulgę dla sztywności przyniosą odpowiednio masowane tzw. punkty gojenia. Micheal Reed zaleca szybkie, codzienne pocieranie tych punktów.

  • pierwszy z punktów, tzw. punkt ST36, znajduje się tuż poniżej czubka kolana, a dokładniej w odległości 4 palców w dół i 1 palec na zewnątrz nogi. Masowanie tego miejsca może złagodzić zmęczenie i napięcie mięśni. To z kolei może przełożyć się na lepsze trawienie czy złagodzenie skurczów podczas cyklu miesiączkowego
  • drugi z punktów, tzw. punkt GB34, znajduje się również poniżej kolana, jednak bardziej z boku. Masowanie tego punktu może złagodzić ból bioder, rwę kulszową, nudności i wymioty

Dla dokładnego zobrazowania miejsca położenia tych punktów zamieszczamy filmik.

Alternatywne sposoby na złagodzenie sztywności w stawach i bólów mięśni

Obok leków i akupresury znajdziemy jeszcze kilka innych, bardzo istotnych sposobów na złagodzenie sztywności w stawach i bólów mięśni. Przede wszystkim Twój organizm powinien mieć wystarczająco dużo czasu na regenerację. Zadbaj więc o to, aby spać co najmniej 7-8 godzin w ciągu każdej kolejnej doby. Świetnym rozwiązaniem będzie również branie gorącego prysznica, który pomoże zwiększyć przepływ krwi i rozluźnić napięte mięśnie. Czasami tak proste i oczywiste działania mogą przynieść znacznie więcej korzyści, niż mogłoby Ci się wydawać.

Źródła: zdroweporadniki.pl