Kategorie Medycyna naturalnaZdrowie

Naciśnij te punkty na nadgarstkach, aby zasnąć szybciej i sprawić, by niepokój zniknął

Jedna z procedur umożliwiających szybkie zasypianie, która okazała się niezwykle skuteczna, jest terapia uciskowa. W rzeczywistości, metoda ta jest idealnym rozwiązaniem podczas leczenia zaburzeń snu, dzięki której pożegnasz się ze środkami farmaceutycznymi.

Akupresura na bezsenność

Naciśnij te punkty na nadgarstkach, aby zasnąć szybciej i sprawić, by niepokój zniknął

W raporcie z 2004 r. stwierdzono, że u pacjentów ze stałym lękiem leczenie naciskowe poprawiło wytwarzanie melatoniny, a także wydłużyło czasu snu. Pacjenci, którzy doświadczyli tej terapii, również znacznie szybciej zasypiali i byli bardziej wypoczęci.

Inne badania wykazały, że ​​terapia poprzez ucisk niektórych punktów na ciele sprzyja lepszemu odpoczynkowi u pacjentów z HIV, u których problemy z odpoczynkiem są w dużym stopniu rozpowszechnione. Stwierdzono, że jakość odpoczynku uległy zasadniczej poprawie po 5 tygodniach stosowania metody. Udowodniono także, że akupresura działa również wobec osób, które są całkowicie zdrowe.

W związku z tym można stwierdzić, że akupresura to świetne uzupełnienie leczenia niedoboru snu. Jej podstawą jest tradycyjna medycyna chińska, w której nacisk na poszczególne punkty na ciele może wpływać na naszą kondycję.

Punkty o nazwie „Heart 7” to najlepszy obszar wykorzystywany w leczeniu zaburzeń snu. Znajduje się na wewnętrznej stronie ręki poprzecznej linii zgięciowej nadgarstka i przedłużeniu małego palca.

Naciśnij te punkty na nadgarstkach, aby zasnąć szybciej i sprawić, by niepokój zniknął
youtube.com

Regularne naciskanie na to miejsce na obu nadgarstkach w trakcie spokojnego i powolnego oddychania pozwoli Ci korzystnie wpłynąć na sen. Niepokój, który towarzyszy bezsenności również zmniejszy się. Będziesz mniej sfrustrowany, a zdolność do relaksacji będzie większa.