Kategorie Medycyna naturalnaZdrowie

Pozbądź się skutecznie bólu głowy w zaledwie 5 minut. Bez tabletek przeciwbólowych!

Kiedy zaczyna dokuczać Ci ból głowy i po chwili staje się nie do zniesienia, a pod ręką nie masz żadnej tabletki, możesz wypróbować innej metody… Akupresury!

Czym ona właściwie jest?

Jest to rodzaj masażu konkretnych punktów na naszym ciele, który potrafi przynieść nam ulgę w różnych dolegliwościach. Jego skuteczność potwierdzają liczne badania naukowe.

Jak masować?

Przede wszystkim znajdź ciche i spokojne miejsce, w którym nikt nie będzie Ci przeszkadzał. Następnie usiądź wygodnie i zrelaksuj się. Taki masaż nie zajmuje długo, bo od 30 sekund do 1 minuty. Wykonuj go lekkimim i okrężnymi ruchami. Ból znika zazwyczaj od 5 – 10 minut później.

#1

To punkt tzw. trzeciego oka. Znajduje się pomiędzy brwiami, w miejscu gdzie mostek nosa łączy się z czołem. Jego masaż odpowiedzialny jest m.in za pomoc przy zmęczeniu oczu.

#2

Te symetryczne punkty znajdują się u podstawy wewnętrznej krawędzi brwi. Masaż w tym obszarze zmniejsza katar i poprawia ostrość wzroku. Wystarczy przez minutę je naciskać lub masować okrężnymi ruchami.

#3

Znajdują się po obu stronach nozdrzy. Jeśli chcesz je odnaleźć, wystarczy, że wyczujesz wgłębienie w dolnej części kości policzkowej. Ich masaż pomaga otworzyć zatoki, złagodzić stres, a także zmniejszyć ból głowy oraz zębów.

#4

Te punkty leżą w tylnej części głowy. Każdy z nich znajduje się pomiędzy uchem, a początkiem kręgosłupa, dokładnie na samym środku. Masowanie tych punktów pomaga złagodzić przekrwienie nosa, ból w oczach i uszach, a także silne bóle głowy oraz migrenę.

#5

Znajdują się 2-3 cm od początku linii włosów w obszarze skroni. Aby je odnaleźć, musisz wyczuć niewielkie wgłębienie w tej okolicy. Nacisk na ten punkt łagodzi ból w okolicy skroniowej, a także zmęczenie oczu.

#6

Te symetryczne punkty znajdują się między kciukiem, a palcem wskazującym. Nacisk na nie może zmniejszać ból pleców, zębów i napięcie szyi.

Próbujecie?

Źródło: link.springer.com | Fotografie: pl.pinterest.com