Kategorie Wiadomości

Pacjent groził nożem personelowi. Po interwencji policji trafił na oddział psychiatryczny

W jednym ze szpitali w Sosnowcu doszło do niecodziennej sytuacji. Agresywny pacjent zaczął grozić nożem personelowi. Z obawy o życie oraz zdrowie osób przebywających na oddziale, personel wezwał policje. Mundurowi musieli użyć paralizatora, a agresor trafił na obserwację psychiatryczną.

źródło: google

Policjanci dostali niepokojące zgłoszenie od personelu medycznego jednego ze szpitali w Sosnowcu. Zgłoszenie dotyczyło agresywnego mężczyzny, który groził osobom znajdującym się na oddziale nożem. Gdy policjanci przybyli na miejsce 33-latek nie reagował na ich polecenie.

Ze względu na to, że mężczyzna zagrażał innym pacjentom, personelowi oraz sobie policjanci zdecydowali o użyciu tasera. Jest to paralizator elektryczny, który posiada zasięg rażenia do 5 metrów dzięki wystrzeliwanym z rękojeści elektrodom.

źródło: google

Po obezwładnienie pacjenta, lekarze wraz z policjantami, zdecydowali o umieszczeniu go na oddziale psychiatrycznym. Mężczyzna zostanie poddany obserwacji psychiatrycznej, a o jego dalszym losie zadecydują biegli.

33-latkowi za ten czyn grozi 2 lata pozbawienia wolności.