×

Co warto jeść przed seksem, aby zapewnić sobie niepowtarzalne doznania? Znamy odpowiedź!

Naukowcy nadal badają, jaką moc mają afrodyzjaki. Są to środki, którym od wieków przypisuje się właściwości pobudzające nas seksualnie. A skoro tak jest, to może warto wypróbować ich magicznych mocy? Zwykle działają bezpośrednio lub pośrednio na przewodnictwo dopaminergiczne lub modyfikują poziom hormonów płciowych, które wprawiają nas w odpowiedni nastrój.

Co spożywać przed seksem, aby zapewnić sobie niepowtarzalne doznania? Oto obszerna lista afrodyzjaków, które warto wypróbować:

1. Pieprzyca peruwiańska

Choć wygląda jak zeschnięty korzeń, ta roślina ma ogromną moc. Pieprzyca peruwiańska skutecznie wzmacnia pobudzenie seksualne i sprawia, że mamy większą ochotę na obcowanie z partnerem. Możesz zakupić korzeń tej orientalnej rośliny w sproszkowanej postaci i przygotować własne, domowe ciasteczka stosując go, jako jeden ze składników.

2. Ostre papryczki

Czy tylko mi robi się goręcej? Okazuje się, że ostre papryczki są świetnym afrodyzjakiem, a życie seksualne robi się znacznie ciekawsze po ich spożyciu, nawet jeśli następnego ranka ich ostrość dosięga nas „z drugiej strony”. Kapsaicyna zawarta w papryczkach chili powoduje uwalnianie endorfin w mózgu, dając upust emocjom w sypialni.

3. Musztarda

Ten niepozorny dodatek do wielu potraw to w istocie bomba seksualna w przebraniu. Musztarda zwiększa krążenie krwi w całym ciele i od dawna jest używana jako afrodyzjak w Europie.

4. Mocz pawiana

Tak, mówimy o małpim moczu. W Zimbabwe mieszkańcy piją pawiani mocz wraz z kawą, aby wprawić się w namiętny nastrój. Jeśli będziecie mieć okazję zwiedzać ten kraj, koniecznie wypróbujcie tej metody!

5. Arbuz

Arbuz to prawdziwa owocowa Viagra. Ta wodnista roślina z rodzaju dyniowatych zawiera cytrulinę, która rozluźnia ściany naczyń krwionośnych w bardzo podobny sposób jak znany lek na potencję, a przy okazji owoc ten jest bardzo smaczny.

6. Banan

Te owoce nie tylko mają bardzo erotyczny kształt, ale zawierają również potas, który teoretycznie powinien zwiększyć siłę mięśni i wzmacniać odczucia podczas orgazmu.

7. Czekolada

Czekolada jest pokarmem uwalniającym endorfiny w naszych organizmach. Wywołują one dobre samopoczucie i zadowolenie z siebie oraz stany euforyczne. Prawdopodobnie lubisz ją jeść, nawet jeśli nie zamierzasz uprawiać seksu, ale jeśli planujesz współżycie z partnerem, sprawdzi się znakomicie!

Może Cię zainteresować