zdrowe żywienie
Kategorie Dieta i odchudzanieMedycyna naturalnaNaturalne lekarstwaNaturalne terapie i zabiegiOdżywianieZdrowie

9 zasad zdrowia według znanego lekarza, który poświęcił życie alternatywnym metodom leczenia

Legendarny rosyjski doktor, profesor i wynalazca Ivan Pavlovich Neumyvakin to specjalista, który zapisał się w historii medycyny grubymi literami. Mówimy o nim w czasie przeszłym, ponieważ nie ma go już dzisiaj na świecie – zmarł w 2018 roku w wieku 90. lat. To on był autorem znanej metody leczenia kosmonautów. Zasłynął jednak nie tylko z tego…

Naukowiec przez całe życie poszukiwał metod rozwiązywania problemów zdrowotnych innych niż leczenie farmakologiczne

Doktor Ivan Pavlovich Neumyvakin był niezwykłym człowiekiem o wyjątkowym osiągnięciach. Osiągnięciach, którymi można by było obdarzyć co najmniej kilka wykształconych, dobrze ustawionych osób: profesor nauk przyrodniczych, członek Rosyjskiej Akademii Nauk, autor ponad 200 prac naukowych i 85 autorskich świadectw patentowych, zasłużony wynalazca, członek Wszechrosyjskiego Profesjonalnego Stowarzyszenia Specjalistów Medycyny Tradycyjnej i Ludowej, „Główny Znachor Rosji”. Z ogromną determinacją starał się wprowadzić do praktyki lekarskiej metody leczenia pozbawione lekarstw.

9 zasad zdrowia według znanego lekarza, który poświęcił życie alternatywnym metodom leczenia
sodahealth.blogspot.com

Przez ostatnie lata swojego życia doktor Ivan Pavlovich Neumyvakin pracował nad unikalnym rozwiązaniem, które pozwoliłoby oczyścić organizm z zanieczyszczeń środowiskowych i wszelkich substancji, które w jakikolwiek sposób mogłyby szkodzić naszemu zdrowiu. Zdaniem profesora przed podjęciem różnych form leczenia powinniśmy zacząć od zmiany nawyków, które mogą mieć niekorzystny wpływ na nasze zdrowie.

Finalnie stał się autorem zasad, które zdaniem profesora są podstawą do tego, aby możliwie jak najdłużej cieszyć się zdrowiem. Oto i one:

9 zasad zdrowia według znanego lekarza, który poświęcił życie alternatywnym metodom leczenia
hitrostigizni.ru

#1 Jedz mniej

Tyczy się to w szczególności osób, które lubią się przejadać. Istnieje zasada, która mówi, że „od stołu powinno się odchodzić głodnym” i założenia profesora jak najbardziej ją potwierdzają. Jedzenie mniejszych porcji ma na celu pomóc pozbyć się zastojów, zaparć i poprawić trawienie.

#2 Przeżuwaj pokarm

Nie tylko jedzenie odpowiednio wielkich porcji ma znaczenie, ale czas, w jakim przeżuwamy posiłek. Jedzenie to czynność, na której należy się skupić. Poświęć wystarczająco dużo czasu na przeżuwanie każdego kęsa.

#3 Nie jesteś  naprawdę głodny? Nie jedz

Organizm ludzki to nie śmietnik – nie wrzucaj nic do niego, kiedy nie ma takiej potrzeby. Zdaniem profesora musimy odróżniać uczucie głodu, pragnienie głodu i jedzenie w celu zabicia nudy.

#4 Odpoczynek po jedzeniu

Daj sobie co najmniej 20 minut na odpoczynek po posiłku pozwalając tym samym wykonać układowi trawiennemu w spokoju swoją pracę.

9 zasad zdrowia według znanego lekarza, który poświęcił życie alternatywnym metodom leczenia

#5 Pij wodę na czczo z dodatkiem soli

Picie wody na czczo z dodatkiem soli uchroni Cie przed stagnacją w pęcherzyku żółciowym i pomoże Twojemu organizmowi pracować przez cały dzień.

#6 Pij wodę na 10-15 minut przed kolejnym posiłkiem

Pij wodę 10-15 minut przed posiłkiem i nie pij nic nawet do 2 godzin po posiłku. Zdaniem profesora zaburza to prawidłowe funkcje procesów trawiennych. Powinniśmy pić dziennie około 2 litrów płynów dziennie. Doktor uczula również, aby nie pić herbaty.

#7 Nie jedz gorącego jedzenia

Doktor uprzedza, aby unikać nie tylko gorącego jedzenia, ale także gorących płynów. Znacznie lepszym wyborem są ciepłe dania i napoje.

#8 Post raz w tygodniu

Nie chodzi tutaj o zupełne poszczenie. Kolejna zasada mówi o tym, aby wybrać sobie jeden dzień w tygodniu, w którym będziemy jeść tylko owoce lub warzywa albo pić świeże soki, koktajle albo tylko kefir. Dzień postu ma na celu odciążyć narządy i zregenerować układ odpornościowy.

#9 Dbaj o aktywność fizyczną

Ten punkt nie powinien być dla nikogo zaskoczeniem. Dr Neumyvakin zaleca przede wszystkim przysiady – oczywiście tyczy się to osób, które nie mają co do ich wykonywania żadnych przeciwwskazań. W przeciwnym razie należy dużo chodzić.

Z przestrzeganiem której z wymienionych zasad miałbyś największy problem?

Źródła: hitrostigizni.ru
Fotografie: Fot. Pixabay (miniatura wpisu), jetgear.ru