Kategorie Medycyna naturalnaZdrowie

9 pozornie dziwnych sposobów naszych dziadków, na różne dolegliwości, które faktycznie działają

Babcine sposoby na różne dolegliwości są najlepsze, choć niektóre z nich mogą wydawać się bardzo dziwne. Pocierać spuchniętą kostkę gorącym, świeżo ugotowanym jajem? Cóż… naprawdę działa!

Jednak to nie wszystko!

Poniżej znajdziecie jeszcze kilka innych rozwiązań, które z powodzeniem stosowali nasi dziadkowie. Pamiętajcie, że w poważnych przypadkach nie zastąpią one wizyty u lekarza.

Burak

Buraki są bardzo zdrowe, zwłaszcza te z własnego ogrodu. Potrafią pomóc w walce z przeziębieniem oraz wspomóc odporność naszego organizmu.

Wystarczy, że zetrzemy buraczka na tarce, dodamy do niego trochę miodu i na małym ogniu będziemy gotować przez około 20 minut.
Po ostygnięciu syrop jest gotowy do picia.

9 pozornie dziwnych sposobów naszych dziadków, na różne dolegliwości, które faktycznie działają

Seler

Nać selera jest według naszych dziadków wspaniałym sposobem na nieświeży oddech. Po co kupować gumy czy miętowe landrynki, jak wystarczy odrobina selera w ustach?

Cytryna

Cytryna i ból ucha. To kolejna dziwna kombinacja… Wyciśnij sok z cytryny na zatyczkę do ucha i włóż ją na minutę. Podobno łagodzi to ból ucha poprzez stabilizację poziomu pH.

9 pozornie dziwnych sposobów naszych dziadków, na różne dolegliwości, które faktycznie działają

Pokrzywa

Pokrzywa jest świetna na wypadanie włosów, w dodatku herbatka z niej jest naprawdę zdrowa. Zawiera wiele składników odżywczych i cały kompleks witamin, które idealne są dla wzrostu i pielęgnacji naszej czupryny.

Możemy zaparzyć kilka listków w filiżance do wypicia lub większą ilość w garnku i zafundować sobie luksusową płukankę.

Rodzynki

Rodzynki są idealne na ból stawów. Podobno te smaczne bakalie potrafią złagodzić objawy zapalenia. Wszystko, co trzeba zrobić to zostawić te koloru złotego na noc w kilku łyżkach ginu.

To wartości rodzynek pomieszane z właściwościami przeciwzapalnymi jagód jałowca pomagają w zmniejszeniu obrzęku i złagodzeniu bólu. Nie upijecie się, ale to musi być dość smaczne…

9 pozornie dziwnych sposobów naszych dziadków, na różne dolegliwości, które faktycznie działają

Kapusta

Okłady z liści kapusty na bolące gardło. To brzmi naprawdę dziwnie… Ale działa. Kapusta zawiera związki siarki oraz sól potasową, które całkiem dobrze radzą sobie ze stanami zapalnymi gardła.

Wystarczy, że zanurzycie liść w gorącej wodzie, delikatnie rozbijecie tłuczkiem, przyłożycie do szyi, następnie owiniecie szalikiem, a taki okład pozostawicie na 20 minut. Powinno pomóc.

Ziemniaki

Plasterek surowego ziemniaka przyłożony do ugryzienia owada złagodzi swędzenie oraz zmniejszy obrzęk wywołany przez stan zapalny.

Czosnek

Ta cudowna roślina radzi sobie świetnie z początkową fazą przeziębienia, a także z użądleniem. Wystarczy przepuścić go przez praskę i nałożyć na bolące miejsce.

Wasze babcie przekazały Wam wszystkie te sposoby?

Źródło: theheartysoul.com | Fotografie: pixabay.com