×

8 upiornych mitów na temat ciąży, które okazały się być prawdą. Lepiej trzymać się na baczności

Ciąża potrafi być przytłaczającą sytuacją, a ludzie wokół ciebie mogą czasami jedynie pogorszyć sprawę. Istnieje wiele mitów i przesądów, które nadal brzmią w głowach przyszłych mam. Niektóre z nich naprawdę mrożą krew w żyłach, ale czy są prawdziwe?

<a href=freepik.com">

freepik.com

8 mitów na temat ciąży, które okazały się być prawdą

1. Głaskanie kota w ciąży da dziecku dużo wrogów

<a href=youtube.com">

youtube.com

Prawdziwym wrogiem w tym przypadku byłby jedynie pasożyt o nazwie toxoplasma, dla którego koty są powszechnymi nosicielami. Dlatego rozsądnie jest ograniczyć kontakt z futrzastym towarzyszem, aby uniknąć infekcji.

2. Nie siadaj z nogami skrzyżowanymi, albo Twoje dziecko będzie mieć krzywe stopy

Siedzenie ze skrzyżowanymi nogami nie jest zalecane w czasie ciąży. Może powodować problemy z krążeniem krwi prowadząc do powstania żylaków.

3. Nie siedź na progu, gdyż złe duchy zabiorą Twoje dziecko

<a href=youtube.com">

youtube.com

Tak, wiem, jak głupio to brzmi. Ale kiedy ciężarna kobieta siedzi na progu lub przebywa w innym przewiewnym obszarze, jej układ odpornościowy może osłabnąć.

4. Oglądanie przerażających filmów sprawi, że dziecko będzie brzydkie

Kobiety w ciąży są bardziej wrażliwe dzięki swoim zmianom hormonalnym. Ponieważ stres może prowadzić do zaburzeń przepływu krwi, dobrym pomysłem może być odłożenie horrorów na później.

5. Jedzenie czerwonych owoców daje Twojemu dziecku Różowe policzki

<a href=youtube.com">

youtube.com

Czerwone owoce, takie jak truskawki, śliwki mogą być pomocne w zapewnieniu tak potrzebnej dawki kwasu foliowego podczas ciąży. Kwas foliowy jest niezbędny do ochrony dziecka przed wadami wrodzonymi i zapobiegania anemii poprzez zapewnienie wytwarzania czerwonych krwinek. Stąd czerwone pliczki!

 

 

6. Twoje dziecko może się udławić, jeśli śpisz na plecach

Spanie na plecach, głównie podczas ostatnich miesięcy ciąży, może prowadzić do zaciśnięcia żyły głównej matki. Jeśli będziesz regularnie spać w tej pozycji, możesz odczuwać brak tlenu, osłabienie i zawroty głowy, podczas gdy u dziecka może wystąpić niedotlenienie.

7. Powieszanie prania i firan może być niebezpieczne

<a href=youtube.com">

youtube.com

Podnoszenie obu ramion podczas wykonywania tych czynności działa niekorzystnie na dziecko w łonie matki. Robienie tego przez krótki czas nie będzie miało dużego wpływu, ale podnoszenie ramion przez długi czas może zwiększyć tonus macicy. Ten stan może być niebezpieczny dla Twojego dziecka.

8. Branie kąpieli jest zabronione, ponieważ zmywa całą moc dziecka

Chociaż uwielbiamy brać gorące kąpiele przez długi czas, lepiej trzymać się od nich z dala w czasie ciąży. Zwłaszcza podczas wczesnych etapów ciąży, gorący prysznic może potencjalnie prowadzić do poronienia.

Wielu z nas odrzuca większość z tych przesądów, ponieważ brzmi to niesamowicie szalenie. Jednak gdy stoi za nimi potwierdzenie naukowe, nie wolno ci przymykać oczu prawdziwy sens tych wierzeń. Upewnienie się, że jesteś w najlepszej kondycji zdrowotnej podczas ciąży, powinno być twoim najważniejszym priorytetem. Zapewni to również zdrowie Twojego dziecka.

Może Cię zainteresować